sempozyum

Kültür Sanat

Sinopia; Pigmentler, Renkler ve Fikirler Sempozyumu ile tanıtılacak

24 Kasım'da Bilkent Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek Pigmentler, Renkler ve Fikirler Sempozyumuyla eş zamanlı olarak koordinatörlüğünü Ekin Kılıç Ezer'in üstlendiği Kapadokya'nın kırmızı pigmenti "sinopia" temalı...

Kültür Sanat

Tunç Soyer: Yaşar Kemal toplumun vicdanıydı

Yaşar Kemal ile Binbir Çiçekli Bahçede başlıklı sempozyum 2-3 Aralık tarihlerinde İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) gerçekleştirildi.

Kültür Sanat

Zeytinburnu Kültür Sanat’ta Sezai Karakoç Sempozyumu yapılacak

Sezai Karakoç, vefatının birinci yılında Zeytinburnu Kültür Sanat’ta iki gün sürecek büyük bir sempozyumla anılacak

Kültür Sanat

Uluslararası Ahmet Yesevi Sempozyumu Maltepe'de yapıldı

21 -22 Mayıs tarihlerinde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Uluslararası Ahmet Yesevi Sempozyumu'nda Yesevilik tarihi, mirası ve izleri gündeme getirildi.

Kültür Sanat

Zeytinburnu Mozaikleri Sempozyumla tanıtılacak

İstanbul'da Sur Dışında bulunan en büyük mozaikler, 22 Ekim 2020 Perşembe günü Zeytinburnu Kazlıçeşme Kültür Merkezi'nde sempozyum ile tanıtılacak.

Kültür Sanat

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: Göbeklitepe ezber bozdu

Tarih Yeniden Yazılıyor: Göbeklitepe Gerçeği Sempozyumu’nda arkeolojik alanın geçmişi, önemi ve yapılan çalışmalar konunun uzmanları tarafından anlatıldı.

Kültür Sanat

Göbeklitepe’de modern mimarinin temel izleri var

İstanbul Üniversitesi Göbeklitepe Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi Karul, Göbeklitepe’de modern mimarinin temel izleri görülüyor, dedi.

Kültür Sanat

Ardahan'da Uluslararası Mitoloji Sempozyumu yapılacak

Ardahan Üniversitesi'nin organizayonuyla gerçekleşecek Uluslararası Mitoloji Sempozyumunda pek çok branşta bildiriler sunulacak.

Kültür Sanat

18. yüzyılda Osmanlılar sanıldığı kadar geri değildi

Prof. Dr. Mürteza Bedir: "18. yüzyıl Osmanlı kültürel ve entelektüel hayatının en zengin olduğu yıllardan ama modern zaman ile birlikte bizler, geri kalmışlık travmasının da getirdiği psikoloji ile en az değerli...

Kültür Sanat

Osmanlı’da İlim ve Fikir Dünyası Sempozyumu

"Sahn-ı Seman’dan Darülfünun’a Osmanlı’da İlim ve Fikir Dünyası Sempozyumu” 22 Aralık Cuma günü saat 09.30’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlıyor.

Kültür Sanat

İlber Ortaylı'dan Ermenine sorununa dair önemli tespitler

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ermeni sorunu konusundaki çalışmaların Türk’ün, Türk’e propagandası olarak görüldüğü ve alaya alındığını belirterek, "Türk’ün Türk’e propaganda yapması çok zaruri bir şey. Çünkü Türkler hiçbir...

Kültür Sanat

Osmanlı’da İlim ve Fikir Dünyası sempozyumu kitaplaştı

Zeytinburnu Belediyesi, 2016 yılında düzenlenen Osmanlı’da İlim ve Fikir Dünyası konulu sempozyum tebliğlerini kitaba dönüştürdü.