rahmi-m-koc-muzesi

Kültür Sanat

İnsanlar eskiden uzaya bu aletlerle bakabiliyordu

Türkiye Uzay Ajansı'nı kurarak uzay yarışlarına katılan Türkiye, başka ülkelerin ticari araçları ile de olsa uzaya ilk insanını gönderdi. Peki, uzaya gitmenin sadece hayallerde mümkün olduğu dönemlerde insanlar orayı...

Kültür Sanat

Ayvalık Rahmi M. Koç Müzesi 19 Ocakta açılıyor

Ulaşım, endüstri ve iletişim tarihindeki gelişmeleri yansıtan sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul, Ankara ve Cunda’daki üç müzenin ardından Ayvalık'ta ziyaretçileri karşılamaya hazırlanıyor....

Kültür Sanat

Rahmi M. Koç Müzesi İtalya Yıldızı Nişanı aldı, Müdürü Mine Sofuoğlu şövalye oldu

Rahmi M. Koç Müzesi Genel Müdürü Mine Sofuoğlu, İtalya Büyükelçiliği tarafından İtalya Yıldızı Nişanı ile ödüllendirildi ve şövalye unvanı aldı.

Kültür Sanat

Çanakkale cephesinde Atatürk’ün kullandığı araba Rahmi Koç Müzesinde

Osmanlı Harbiye Nezareti’nin, 1915 yılında Anafarta Grup Komutanı Mustafa Kemal’e tahsis ettiği 1913 model Fiat Zero, sadece 2 bin adet üretilmişti ve günümüze çok az örneği kaldı.

Kültür Sanat

Sadun Boro 94’üncü doğum günü'nde özel etkinlikle anıldı

Dünyayı dolaşan ilk Türk amatör denizcisi Sadun Boro’nun, 94’üncü doğum günü, Kısmet yelkenlisine ev sahipliği yapan Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki etkinlikle kutlandı.

Kültür Sanat

Şapkanın son dört yüzyılı Rahmi M. Koç Müzesi'nde

Günümüzde genellikle aksesuar olarak kullanılan şapkanın tarihi belki de insanlık tarihi kadar eski. Şapkanın birbirinden farklı ve nadide son 400 yıllık örnekleri Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergileniyor.

Kültür Sanat

Fenerbahçe Vapuru bakıma alındı

2009 yılından bu yana Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergilenen Türk denizcilik tarihinin simgelerinden Fenerbahçe Vapuru Haliç Tersanesi’nde bakıma girdi.

Teknoloji

En eski Cadillac modeli

1903 model Cadillac, tek silindirli motoru, eğimli direksiyon simidi, pirinç lambaları ve havalı kornasıyla at arabalarını andıran bir görüntüye sahip.

Kültür Sanat

Rahmi M. Koç Müzelerinde Müze Dostu Kart dönemi

Rahmi M. Koç Müzesi, Müze Dostu Kart uygulamasıyla, kültür-sanat severlere sınırsız müze ve sergi ziyareti olanağının yanı sıra Müze Mağaza ve atölyelerinde de indirim sunuyor.

Kültür Sanat

Ankara Manzarası ilk kez Ankara'da

Başkentin efsane kumaşı Ankara sofunun tarihi sergileniyor. Sergi kapsamında Ankara Manzarası tablosu da ilk kez Türkiye'de sergilenecek.