okul

Güncel

Kamu Denetçiliği Kurumu’ndan blok ders uyarısı

Liselerde uygulanan blok ders uygulamasının gözden geçirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na yazı gönderdi.

Yurt

Okul kantinlerini kiralama yönetmeliği değiştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Okul-Aile Birliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ruhsal

Okula başlayan çocukların aileden ayrılma kaygısı nasıl önlenir

Okula gitmek istemeyen çocuklar ve okula gittiği için anne ve babasından ayrılma kaygısı yaşayan çocuklara nasıl davranılmalı? Onları okula bırakıp kaçmak bu konuda en yanlış çözüm yolu

Ruhsal

Depremzede öğrencilerin eğitime devamı nasl sağlanabilir?

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretim Görevlisi Doç. Dr Mustafa Öztürk, deprem sonrasında okullarda misafir öğrencilerle kurulması gereken iletişime dair uyarı ve önerilerde bulundu.

Dünya

Almanya'da Türkçe konuştuğu için ceza alan öğrenci açtığı davayı kazandı

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletindeki bir ilkokulda, 9 yaşındaki kız öğrencinin arkadaşıyla Türkçe konuştuğu gerekçesiyle öğretmeni tarafından cezalandırılmasında okul yönetimi haksız davranıldığını kabul...

Sağlık

Eğitime karşı isteksiz çocukta göz problemi olabilir

Göz sağlığı problemi yaşayan çocuklar ders çalışırken, kitap okurken sürekli zorlanır, bu durum çocuğun okula adaptasyonunda sorun yaşattır ve isteksizlik doğurur.

Mutfak

Öğrenciler için sağlıklı beslenme çantası alternatifleri

Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme çantası nasıl olmalı?

Güncel

Okula dönüş stresi ile nasıl başedilir?

Türkiye’de okula dönüş stresi yaşamayan aile yok gibi . Türk ailelerinin yüzde 90'nın okula dönüş stresi yaşadığı belirlendi.

Sağlık

Okul döneminde yaygın görülen hastalıklar

Okul döneminde yaygın olarak görülen hastalıklar için çocuğun enfeksiyon riskini azaltmak adına bazı adımlar atılabilmektedir.

Yaşam

Miniklere meslek işte böyle sevdirilir

Fotoğraflar Gaziantep'te bir anaokulundan. Minik öğrencilerin hayallerindeki meslekleri uygulamalı olarak anlatan öğretmen Sümeyra Erdoğan, okulun içini ve bahçesini adeta meslek atölyesine çevirmiş.

Ruhsal

Çocuğun okul fobisi olduğu nasıl anlaşılır

Okul fobisini ortaya çıkaran belirtiler

Sağlık

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz: Norovirüs salgını olabilir

Çok kolay bulaşabilen Norovirüs salgın yapabilir. Koronavirüs gibi Norovirüs'ün de kapalı ortamlarda, yakın temasta bulaşma riski artıyor.