mahkeme

Teknoloji

Telegram, telif haklarından dolayı İspanya'da yasaklandı

Telegram uygulaması, telif haklarıyla korunan görsel ve işitsel içerikleri izinsiz kullandığı için İspanya'da mahkeme kararı ile yasaklandı..

Ruhsal

Psikiyatrist Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu 'nun divanındaki ölüm listesi

Türkiye'de yargıya nadir yansıyan vakalardan birinin mahkemesi sürerken, Psikiyatrist Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu'nun film senaryolarına konu olacak terapi seanslarında divanda neler yaşandığı da ortaya çıkıyor...

Dünya

Genç aktivistler iklim değişikliğinden dolayı hükümetlere dava açmayı sürdürüyor

Aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 32 ülkeye dava açan gençler, bu ülkelerin iklim değişikliği konusunda yeterince önlem almadığını öne sürüyor.

Sağlık

Biontech Covid-19 aşısı suçlu bulundu, mağdurlar ömür boyu tazminat alacak

Biontech ilaç firması, Coronavirus salgını sırasında piyasaya sürdüğü Covid-19 aşılarının yol açtığı ağır yan etkiler nedeniyle mağdur olanlara her ay ömür boyu tazminat ödenecek.

Medya ve Sinema-TV

Yapımcı Harvey Weinstein'in cezası 16 yıl daha artırıldı

Tecavüzle suçlanan Hollywood'un eski yapımcısı Weinstein'e 16 yıl ilave hapis cezası verildi

Yurt

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi ile tüm bağlarını kopardı

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi'nden ayrılması hukuken de kesinleşti

Medya ve Sinema-TV

Neşet Ertaş filmi davasına karar Aile haklı, film yayınlanamaz

Neşet Ertaş’ı konu alan filmle ilgili açılan davada, mahkeme aileyi haklı buldu, yapımcı karara kızdı ve sansür olarak nitelendirdi.

Yurt

Mahkemede şahitlik edeceklere 2023'te verilecek ücretler açıklandı

Ceza muhakemesi sırasında Cumhuriyet savcısı, mahkeme başkanı veya hakim tarafından çağrılan tanıklara, günlük 40 ila 80 liraya kadar tanıklık ücreti ödenecek.

Yurt

Adnan Oktar'ın cezası açıklandı: 8.658 yıl hapis

Mahkeme heyeti Adnan Oktar'ın, çete yöneticisi konumunda bulunduğu için diğer sanıkların cezalarıyla birlikte toplamda 8 bin 658 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Teknoloji

Twitter - Elon Musk davasında satışın sonucuna bakılacak

Twitter'ın Elon Musk'a karşı açtığı dava satın alma anlaşmasının tamamlanması için durduruldu

Teknoloji

Twitter, Elon Musk'a dava açtı

44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasından vazgeçen Elon Musk'ın anlaşmayı feshetmeye yönelik iddialarının "bahane" olduğu ve "hiçbir dayanağı" olmadığı savunan Twitter, dava açtı.

Kültür Sanat

İskit altınları Ukrayna'ya iade edilecek

Amsterdam'daki Allard Pierson Müzesi'nde sergilenmek üzere Kırım'dan getirilen İskit altınlarının Ukrayna'ya gönderilmesine karar verildi.