kedi

Yaşam

Kedilerin kurabiye yoğurma hareketi ne anlama geliyor?

Yoğurma hareketi yağan kediler, aslında sizi sevdiğini gösteriyor.

Yaşam

Evden kaybolan kedinin kargoya verildiği anlaşıldı!

İade edilen kargo paketine gizlice giren kedi Utah'tan California'ya postalandı. Amazon çalışanının kargoda bulduğu kedi günler sonra sahiplerine kavuştu. Günlerce aç ve susuz kaldığı halde kedinin sağlığında herhangi...

Yaşam

Obez Kedi şiraz egzersiz ve diyetle zayıflıyor

Her gün koşu bandı ve pilates topuyla egzersiz yaptırılan Obez Kedi Şiraz, havuzda da yüzerek kısa sürede 2 kilo vermeyi başardı.

bilimsel

Kediler dünyanın en başarılı ve istilacı canlıları

Biz kedileri seviyoruz... Peki onlar bizi seviyor mu? Kediler hakkında bilimsel araştırma sonuçları bakın neler söylüyor. Kedilerle temas kuranlar ruhsal olarak nasıl etkileniyor?

Biyoloji

Sizce kedilerin kaç farklı yüz ifadesi var?

Bilimsel araştırmalara göre kedilerin 276 farklı yüz ifadesi olduğu tespit edildi.

Yaşam

Obezleşen kedi sayısı hızla artıyor

İnsan sağlığında olduğu gibi hayvanlarda da benzer bir artış eğilimine sahip obezite, son 10 yılda kedilerde yüzde 169 arttı.

Yaşam

Marmaray'ın 4 ayaklı kaçak yolcusu

İstanbul’da vatandaşlarla birlikte Marmaray’a binerek yolculuk yapan bir sokak kedisi dikkat çekti.

Yaşam

Teravih namazında imamın üstüne atlayan kedi

Cezayir'deki bir camide teravih namazı kıldıran imamın üzerine kedi çıktı. Kediye şefkat gösterip namazı kıldırmaya devam eden imama sosyal medyadan övgüler yağdı.

Dünya

Polonya'da istilacı tür ilan edilen kedilere kucak açan kafe

Cat Cafe Kociarnia Polonyo Doğa Koruma Enstitüsü'nce istilacı tür olarak sınıflandırılan kedilere güvenli ortam sağlıyor.

bilimsel

Kediden insana Koronavirüs bulaştığı kesinleşti

Tayland'da yaklaşık bir senedir süren bilimsel çalışmalar sonucunda, ilk kez bir kediden insana Covid-19 (Kovit 19) bulaştığı tespit edildi.

Biyoloji

Dünya 41 Türkiye'de 7 kedi türü yaşıyor

Dünyada 41 kedi türü yaşarken, 7 türe Türkiye'de de rastlanıyor. Türkiye'deki kedi türleri büyüklüğüne göre pars, vaşak, karakulak, saz kedisi, yaban kedisi, Asya yaban kedisi ile ev kedisi olarak...

Yaşam

Kedilerin aslında 'sıvı' olduğunun 42 kanıtı!

Genellikle sıvılar, konuldukları kabın şeklini alan materyaller olarak tanımlanırlar. Fakat bazı koşullarda kediler de bu tanıma uyuyor! İşte kedilerin aslında 'sıvı' olduğunu kanıtlayan 42 kare...