kahve

bilimsel

Türkiye neden artık daha az çay, daha çok kahve içiyor?

"Kahvenin günümüzde ritüelvari bir kimlik üretme aracına dönüştüğünü söylemek abartı olmaz" diyen Prof. Dr. Lütfi Sunar'a göre yeni orta sınıfın genişlemesi ile birlikte ile kahvede bir beğeni patlaması...

bilimsel

Sabah ilk işiniz kahve içmekse bu haberi iyi okuyun

Sabah uyanır uyanmaz içilen kahve hakkında önemli uyarılarda bulunan uzmanlar, ilk fincanınızı içmeden önce bir süre beklemeniz daha iyi olacağını belirtiyor.

Mutfak

Türk Kahvesi içme alışkanlıkları değişiyor

Bir kafe zinciri 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü’ne özel bir araştırma gerçekleştirdi.

Sağlık

Kahve kalbe dost mu, düşman mı?

Uykusuzluğa yol açtığı, hazımsızlık yaptığını, kalp ritmini ve kan basıncını düzensizleştirdiğini savunanlar da var ama bilimsel araştırmaların sonuçları kahve severlerden yana…

Yeniçağ

Güne zinde başlamak için kahve içmek yerine 5 alternatif

Güne kahve içerek başlamak çoğu insan için büyük keyiftir. Ancak kafein riski taşıdığı için pek sağlıklı sayılmaz. Peki güne kahve içmeden ve kafein almadan zinde başlamanın alternatifi nedir?

bilimsel

Kahve, felç ve kalp krizi riskini yüzde 20 azaltıyor

Macaristan'ın başkenti Budapeşte’de bulunan Semmelweis Üniversitesi araştırmacıları, yaklaşık 500 bin İngiliz vatandaşı üzerinde kahvenin faydaları üzerine bir araştırma gerçekleştirdi.

Mutfak

İftardan bir saat sonra içilen Türk Kahvesi'nin faydaları

Türk kahvesinin kuşaklardan beri her evde keyifle içilmesinin, misafirlerimize özenle hazırlanıp ikram edilmesinin arkasında sağlığa faydaları önemli rol oynuyor.

Mutfak

En çok içilen kahvelerin kalori tablosu

Hangi kahve kaç kalori? Kahvenin yanında tercih edilen yiyeceklerin kalorileri ne kadar?

Mutfak

Evde filtre kahve yapmanın püf noktaları

Metro Türkiye bünyesinde hayata geçirilen gastronomi keşif platformu Gastronometro’nun şeflerinden evde filtre kahve hazırlamak isteyenlere önemli tüyolar

bilimsel

Kahve Karaciğer Kanseri Riskini Azaltıyor

2-3 fincan kahve içmek karaciğer kanseri riskini önemli ölçüde azaltıyor.

Mutfak

Kahve 3 fincana kadar yararlı sonrası zararlı

Kahvenin fayda ve zararı arasında ince bir çizgi var; Faydalı etkileri günlük 2-3 fincanı aşmamak üzere tespit edilmiş. Daha fazlası zarar veriyor.

bilimsel

Kahve içen kadınlar daha fit çıktı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (CDC) Ulusal Sağlık ve Beslenme Araştırması Anketinde, günlük kahve içimi ve vücut yağ oranı arasındaki ilişki incelendi.