kadin

Yaşam

Aslıhan Güner: Aşk olmadan olmaz!

Ünlü Oyuncu Aslıhan Güner uzun ve mutlu evliliğin sırlarını anlatırken, "Öncelikle; en yakın arkadaşınızla evlenin!" dedi.

Kültür Sanat

Pantagonist / Düalite: Şifa ve Zehir sergisinden...

Kezban Arca Batıbeki imzalı Pantagonist / Düalite: Şifa ve Zehir sergisi 21-25 Şubat tarihlerinde, The Ritz Carlton Residences B Blok'ta Art Show Galeriler Buluşması kapsamında, Merkur Galeri’de sanatseverlerle...

Ruhsal

Kadınların ve erkeklerin bağımlıkları çok farklı

Araştırmalara göre erkeklerde daha çok alkol, kumar ve seks bağımlılığının görülürken, , kadınlarda daha çok yeme bağımlılığı ve ilişki bağımlılığının öne çıkıyorç

Ruhsal

Histeri nedir? Çağlar boyunca histeri ne sanılmıştı?

Antik dönemde kadınların rahim hareketleri yüzünden histerik oldukları düşünülüyordu:

bilimsel

Kadınlar kanserden gereksiz yere mi ölüyor?

Kadınlar için yeterince kanser araştırmaları yapılmadığı ve bu sebeple kadınların doğru tedavi olamadığı son zamanlarda tartışılan konulardan biri.

Güncel

Kadın Futbol Süper Ligi 8. hafta toplu sonuçları

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde 8. hafta, oynanan maçlarla tamamlandı. Beşiktaş Trabzonspor'u, Galatasaray Ataşehir Belediyespor'u, Beylerbeyi Adana İdmanyurdu'nu ve Fenerbahçe Fatih Vatanspor'u farklı...

Yaşam

Malatya'nın koyun ağası Zahide Gültekin'in başarı öyküsü

54 yaşındaki Zahide Gültekin, Malatya'da borç parayla aldığı 30 koyunla hayvancılığa başlayan hayvan sayısını 300'e çıkararak hem sevdiği işi yapıyor hem de geçimini sağlıyor.

Moda

Kadınlar İçin Doğru Kombin Yapma Taktikleri

Doğru kombin yapmak, birçok kadın için özgün bir görünüm kazanmak ve bir tarz oluşturabilmek açısından son derece önemlidir.

Güncel

Potanın Perileri FIBA 2023 Avrupa Şampiyonası'ndan elendi

Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, FIBA 2023 Avrupa Şampiyonası D Grubu üçüncü maçında Slovakya'ya 80-66 yenilerek turnuvaya veda etti.

Kültür Sanat

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler, Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde

Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 7–20 Haziran tarihleri arasında Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde fotoğrafseverlerle buluşacak.

Bilim

Eşi ölen erkekler, eşi olan kadınlara göre daha perişan oluyor

Araştırma sonuçlarına göre eşini kaybetmek erkekler için daha ölümcül olabilir

Yurt

Kadın Koalisyonu, Afet Koordinasyon Ağı kurdu

Kadın Koalisyonu, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yaşanan yıkımın onarımına katkı sunmak amacıyla bir Afet Koordinasyon Ağı kurdu.