kadin

Medya ve Sinema-TV

2024 Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 20 Haziran'da başlıyor

Pandemi nedeniyle üç yıldır online yapılan Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 21’inci yılında yeniden izleyicisi ile yüz yüze buluşuyor.

Medya ve Sinema-TV

Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali'nin Onur Ödülü Hatice Aslan'a verilecek

27'nci Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 9 Mayıs'ta başlayacak

Yurt

Türkiye'de kaç kadın belediye başkanı var?

Siyasi partilerin seçimde aday gösterdiği kadınlardan 5'i büyükşehir belediye, 6'sı il belediye ve 64'ü ilçe belediye başkanı olarak seçildi. 2024 Yerel Seçimleri sonucunda 75 belediye kadın başkanlarına emanet...

Yaşam

İş kadını Gülden Yılmaz: Kişiler ve kurumlar 8 Mart karnelerini değerlendirmeli

Kadın olmanın getirdiği çok yönlülük ve çok odaklı yaşama becerisi sayesinde hayatımda önemli olan her şeye gereken özeni gösterebildim diyen Gülden Yılmaz'ın kadınlara tavsiyeleri var.

Yaşam

Aslıhan Güner: Aşk olmadan olmaz!

Ünlü Oyuncu Aslıhan Güner uzun ve mutlu evliliğin sırlarını anlatırken, "Öncelikle; en yakın arkadaşınızla evlenin!" dedi.

Kültür Sanat

Pantagonist / Düalite: Şifa ve Zehir sergisinden...

Kezban Arca Batıbeki imzalı Pantagonist / Düalite: Şifa ve Zehir sergisi 21-25 Şubat tarihlerinde, The Ritz Carlton Residences B Blok'ta Art Show Galeriler Buluşması kapsamında, Merkur Galeri’de sanatseverlerle...

Ruhsal

Kadınların ve erkeklerin bağımlıkları çok farklı

Araştırmalara göre erkeklerde daha çok alkol, kumar ve seks bağımlılığının görülürken, , kadınlarda daha çok yeme bağımlılığı ve ilişki bağımlılığının öne çıkıyorç

Ruhsal

Histeri nedir? Çağlar boyunca histeri ne sanılmıştı?

Antik dönemde kadınların rahim hareketleri yüzünden histerik oldukları düşünülüyordu:

bilimsel

Kadınlar kanserden gereksiz yere mi ölüyor?

Kadınlar için yeterince kanser araştırmaları yapılmadığı ve bu sebeple kadınların doğru tedavi olamadığı son zamanlarda tartışılan konulardan biri.

Güncel

Kadın Futbol Süper Ligi 8. hafta toplu sonuçları

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde 8. hafta, oynanan maçlarla tamamlandı. Beşiktaş Trabzonspor'u, Galatasaray Ataşehir Belediyespor'u, Beylerbeyi Adana İdmanyurdu'nu ve Fenerbahçe Fatih Vatanspor'u farklı...

Yaşam

Malatya'nın koyun ağası Zahide Gültekin'in başarı öyküsü

54 yaşındaki Zahide Gültekin, Malatya'da borç parayla aldığı 30 koyunla hayvancılığa başlayan hayvan sayısını 300'e çıkararak hem sevdiği işi yapıyor hem de geçimini sağlıyor.

Moda

Kadınlar İçin Doğru Kombin Yapma Taktikleri

Doğru kombin yapmak, birçok kadın için özgün bir görünüm kazanmak ve bir tarz oluşturabilmek açısından son derece önemlidir.