istanbul

Yurt

İstanbul'da 11 Eylül Pazartesi günü için hazırlıklar tamam

Okulların açılacağı 11 Eylül Pazartesi günü İstanbul'da trafik kaosu yaşanmaması için hazırlıklarını tamamladı. 06.00 - 14.00 saatleri arasında İBB’ye bağlı toplu ulaşım araçları ücretsiz...

Yurt

Polis, İstanbul'da taksici terörünü durdurmak için ilk adımı attı

Sivil trafik polisleri, yolcu gibi binmek istedikleri taksicilerin müşteri seçip seçmediklerini kontrol etti. Taksi sürücülerinin yolcu seçmesiyle ilgili denetimlerini devam edeceği belirtildi.

Yurt

İstanbul'da 65 yaş ve üstüne ücretsiz yolculuğa devam müjdesi

65 yaş üstü İstanbullular, özel halk otobüslerinden de ücretsiz yararlanmaya devam edecek.

Kültür Sanat

Ressam Alev Özas, 50 metrelik tuvale İstanbul tablosu çiziyor

İstanbul tabloları ile tanınanressam Alev Özas, İstanbul’a 100. Yıl armağanı olarak dev bir İstanbul tablosu resmediyor.

bilimsel

Vikingler İstanbul Boğazı'nda

Norveç'teki arkeolojik kazılarda bulunan, 10. yüzyılda inşa edildiği düşünülen "Klastadship" isimli Viking yelkenlisinin bire bir replikası "Saga Farmann", İstanbul Boğazı'ndan geçti.

Kültür Sanat

İstanbul piyano tınıları ile şenlenecek

İstanbul Piyano Festivali, Amerika ve Uzak Doğu ülkelerinden gelecek piyanistlerin katılımıyla 31 Temmuz Pazartesi günü başlıyor.

Turizm

Travel + Leisure dergisine göre Avrupa'nın En İyi 15 Şehri

İstanbul, Floransa, Roma, Lizbon, Porto, Sevilla, Lübliyana, San Sebastian, Prag, Barselona, Salzburg, Edinburg, Madrid, Bordo, Viyana Travel + Leisure dergisi okurlarına göre Avrupa'nın En İyi 15 Şehri.

Yurt

İstanbul'da günlük su kullanımı rekoru kırıldı

İstanbul'da tüm zamanların en yüksek günlük suyu dün kullanıldı. İstanbul'da dün 3 milyon 550 bin 435 metreküp ile tüm zamanların en yüksek günlük su kullanımı gerçekleşti.

Yurt

İstanbul'da kavurucu çöl sıcaklarına dikkat

Bunaltıcı derecede sıcak günler yaşanan İstanbul'da Afrika kökenli yeni ve daha sıcak bir hava dalgası yaşanacak

Kültür Sanat

Halifesi Harûnreşîd'in Başkomutan olarak İstanbul'a geldiği anlaşıldı

Abbasi Halifesi Harûnreşîd'in İslam ordusunun 782 yılındaki İstanbul Seferinde başkomutan olarak Haliç kıyılarına kadar geldiği ortaya çıktı.

Yurt

İstanbul'da içme suyu fiyatlarına zam geldi

İBB Meclisi, artan maliyetler ve enflasyon nedeniyle su fiyatlarını artırdı. İstanbul’da konut su tarifesinin ilk kademesi yüzde 16,50 lira, köylerde 4,12 lira, işyeri su tarifesi ise yüzde 43,23 lira oldu.

Kültür Sanat

İstanbul Arkeoloji Müzeleri, 132 yaşına bastı

Eski Şark Eserleri Müzesi ve Çinili Köşk Müzesi olmak üzere üç ana birimden oluşan İstanbul Arkeoloji Müzeleri, 13 Haziran 1891'de kapılarını ilk kez ziyaretçilere açtı