donald-trump

Dünya

FBI ajanları Trump'ın evine baskın düzenledi

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Florida’daki evi Mar-A-Lago malikanesi, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanları tarafından arandı. Aramalasr sırasında bir kasanın kırılarak açıldığı belirtildi.

Dünya

ABD ile Çin kapıştı, Huawei ile Google gerildi

ABD ile Çin arasında yaşana gerilim Huawe ile Google arasındaki ilişkileri nasıl etkileyecek? Google, Huawei ile ilişkileri kısıtladı. Huawei bir açıklama yaptı.

Mitoloji

Antik çağdan kalma Vevçani Karnavalı

Makedonya'nın en eski festivali, Vevçani Karnavalı'nın 1.400 yıllık geçmişi olduğuna inanılıyor. Festival her yıl ilginç maske ve kostümlerle renkli görüntüler yaşatıyor.

Yaşam

Karadenizli Trump vefat etti

ABD Başkanı Donald Trump'a benzerliğiyle dikkati çeken Giresunlu Abdullah Topçu, yakalandığı kanser sebebiyle hayata veda etti.

Dünya

Trump, BM üyesi ülkeleri Kudüs'le tehdit etti

Beyaz Saray'da 2017 yılının son kabine toplantısında basın mensuplarına değerlendirmeler yapan Trump, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti sayan kararına karşı çıkan ülkelere mali yardımların kesileceği imasında...

Teknoloji

ABD'de internette tarafsızlık iptal edildi

Amerikalıların tüm internet sitelerine, internet sağlayıcıları veya federal hükümetin herhangi bir müdahalesi olmadan özgürce ulaşabilmesini sağlayan "ağ tarafsızlığı"nın kaldırılması ülkede büyük tartışma...

Dünya

Pentagon 'Trump istifa' paylaşımı yaptı

Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabını kullanma yetkisi olan bir yetkilinin bir paylaşımı yanlışlıkla paylaştığı ama hatayı fark edip paylaşımı sildiği açıklandı.

Xfiles

Kennedy suikastının gizli belgeleri açıklandı

ABD Ulusal Arşivi tarafından bugüne kadar gizli tutulan 2 bin 891 kayıt, kısıtlama olmaksızın internette erişime açıldı, kalanı için ilgili kurumların çalışmaları sürüyor.

Dünya

Erdoğan ve Trump yanyana yemek yedi

Trump ve Erdoğan’ın görüşmesinin fotoğrafları Cumhurbaşkanlığı'nın resmi Twitter hesabından paylaşıldı.