dijital

Teknoloji

Reklam piyasasında dijital reklam oranı yüzde 70'e koşuyor

Dijital platformlara artan talep geleneksel platformların tahtını sarsıyor. 2024 yılına kadar dijital reklamların reklam piyasasının yüzde 70'ini oluşturacağı tahmin ediliyor.

Teknoloji

Dijital Dünyada Çocuk Haklarına dair bilinmesi gerekenler

Yapılan araştırmalara göre her üç internet kullanıcısından biri çocuk ve onaların dijital ayak izleri ile izlerin ticari kullanımı çok tartışılmalı

Teknoloji

Ramazan'da mobil cihaz alışkanlıkları araştırıldı

Mobil reklam platformu AdColony, Türkiye’de Ramazan döneminde kullanıcıların dijital alışkanlıklarını inceledi ve değişimi araştırdı.

Teknoloji

Türkiye'nin dijital ekonomi hamlesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Yeni dönemde dijital ekonominin ölçümü konusunu sahipleniyoruz. Kamu ve özel sektördeki tüm muhataplarımızın farkındalığını artıracağız" dedi.

Teknoloji

Türk diplomatik arşivi elektronik ortama aktarılıyor

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu anlaşma ve belgeleriyle resmi yazışmaları barındıran Dışişleri Bakanlığı arşivi, güvenli ve kolay erişim için dijital veri tabanına aktarılıyor.

Teknoloji

Bilgisayar, telefon ve tabletlerinizi böyle temizleyin

Dijital bahar temizliği için 7 ipucu

Teknoloji

Gölge Oyunu için dijital kod geliştirildi

Gölge Oyunu teknoloji ile buluştu. Kodlar ve servomotor yardımıyla figürlerin konuşmalar esnasında yaptığı hareketler kontrol edilebiliyor.

Teknoloji

2018 yılının dijital trendleri

Sosyal medya ağlarının çoğalması, nesnelerin interneti ve yapay zeka gibi teknolojilerdeki büyük yükseliş, 2018 yılında dijital alandaki pazarlama uygulamalarının önemini daha da artıracak.

Ekonomi

Reklamcılar Dijitalde Güvenli Reklam için elele verdi

Denetlenebilir mecrayı denetlettirme maliyetinin, reklam verme maliyetiyle eşdeğer seviyeye ulaşması; Türkiye’de reklam sahtekârlığı yaşanmasının önemli nedenlerinden.