danimarka

Güncel

Fenerbahçe: 3 - Nordsjaelland: 1

Fenerbahçe, Avrupa'da grup maçlarına galibiyetle başladıi Sarı-lacivertliler, UEFA Avrupa Konferans Ligi H Grubu ilk maçında Danimarka'nın Nordsjaelland ekibini 3-1 yendi

Güncel

Galatasaray: 2 - Kopenhag: 2

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu ilk haftasında konuk ettiği Danimarka temsilcisi Kopenhag ile 2-2 berabere kaldı.

Dünya

Danimarka'da Büyük Dua Günü resmi tatil olmaktan çıkarıldı

Danimarka parlamentosu, tasarruf amacıyla Büyük Dua Günü'nü dini bayramını resmi tatil olmaktan çıkardı.

Dünya

Norveç'te Covid-19 önlemleri kaldırıldı

Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü, ülkedeki Covid-19 salgınının tamamen kontrol altına alındığını ve bu nedenle bütün önlemlerin kaldırıldığını açıkladı.

Güncel

Sivasspor Avrupa'ya veda etti: 5 - 0

UEFA Avrupa Konferans Liginde evinde 2-1 yenildiği Danimarka temsilcisi Kopenhag ile deplasmanda oynayan Demir Grup Sivasspor, ağır bir yenilgi aldı.

Yurt

4 ülkeden Türkiye'ye uçuşlar geçici olarak durduruldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan Türkiye'ye uçuşlarda geçici durdurma kararı alındığını açıkladı..

Dünya

Dünyadaki en mutlu ülkeler

2018’de dünyanın en mutlu ülkeleri hangileriydi?

Dünya

Danimarka'daki cami sayısında artış oldu

Arhus Üniversitesinden Prof. Dr. Kühle'nin yaptığı araştırmaya göre, 2006'da 115 caminin bulunduğu ülkede 2017 itibarıyla bu sayı 170 oldu.

Dünya

Danimarka sığınmacı almama yasası çıkarttı

Danimarka Parlamentosu Folketing’de onaylanan yasaya göre, BM kotasından sığınmacıların kabulü ve sayısıyla ilgili kararlar bundan böyle Göç ve Uyum Bakanı tarafından verilecek.

Dünya

Dehşet denizaltısında korkunç ölüm

İki ay önce haber yapacağı denizaltı ile yola çıktıktan sonra parçalanan gövdesi ve kolları bulunan İsveçli gazetecinin başı da denizde bulundu