bayram

Güncel

Yolculuğa çıkacaklara otoyol hipnozuna dikkat uyarısı

Otoyol hipnozuna girmeyin!

Sağlık

Bayramı kilo almadan atlatabilir miyim diyenlere öğütler

Bayram sofralarının hayalini kurdukça kilo almaktan ürkenler için özel özeriler:

Mitoloji

Hıdırellez şenliklerinin dört ana ekseni

Hıdırellez kutlamaları farklı coğrafya ve kültürlerde ortak ana eksenler etrafında şekillenen ilkbahar bayramları, insanların bu günden 4 ana beklentşisi oluyor: Bolluk, bereket, sağlık ve kısmet

Güncel

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz

TBMM'nin açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, tüm okurlarımızla nice milli bayramlarda güzellikler paylaşmayı diliyoruz.

Güncel

Ramazan Bayramınız kutlu olsun

Mistikalem ailesi olarak Ramazan Bayramınızı kutluyor, neşeli, mutlu, sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir bayram diliyoruz.

Kültür Sanat

Sultanahmet Camisi Ramazan Bayramı'nda ibadete açılacak

2018'den beri restorasyonu devam eden Sultanahmet Camii, Ramazan Bayramı'nın ilk günü Cuma namazı ile yeniden ibadete açılacak.

Yurt

Bayram'da İstanbul’da toplu ulaşım Kişiselleştirilirmiş kartı olanlara ücretsiz

Kişiselleştirilirmiş kart kullanan İstanbullulara toplu ulaşım ücretsiz hizmet verecek. Metrolar 24 saat esasına göre yolcu taşıyacak.

Yurt

Bayram'da hava durumu nasıl olacak?

Hava sıcaklıklarının batıda mevsim normallerinde, iç ve doğu bölgelerinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği, Perşembe gününden itibaren ülke genelinde azalacağı tahmin ediliyor.

Güncel

30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin yıldönümünde Mistikalem ailesi olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Yurt

Gadir-i Hum Bayramı etkinliklerle kutlanıyor

Hazreti Muhammed'in Veda Haccı dönüşü Hazreti Ali'yi kendine mevla ilan ettiği gün olarak anılan, Şii mezheplere göre ona imamlık verildiği gün kabul edilen Gadir-i Hum Bayramı, Hatay'da çeşitli etkinliklerle...

Yurt

Kurban Bayramında hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji'nin hava durumu raporlarına göre bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramında hangi yollar ücretsiz olacak?

Yurt

Emekliler Kurban Bayramı ikramiyelerini ne zaman alacak?

Emeklilerin 2002 yılı Kurban Bayramı ikramiyeleri 2 ila 7 Temmuz arasına hesaplarına yatırılacak