bayram

Yurt

Ramazan Bayramında hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklamasına göre Ramazan Bayramı'nda yurt genelinde yağışlı hava etkili olacak ancak sıcaklıklar normalin üstünde kalacak.

Mutfak

Bayram sabahı limon, nane ve tarçın içeren su içmek neden çok yararlı?

Bir ay süren oruç ayında uzun süreli açlıkların ardından normal yeme düzenine sağlıklı biçimde geçebilmek için beslenme ve su içiminin planlanması önemli.

Ekonomi

Gittiğiniz mekanların masalarında fiyat listesi olmasına dikkat edin

Gittiğimiz restoran, kafe ve pastanelerin, özellikle kapısında masalarında fiyat listesinin olmasına dikkat edilmeli. Eğer yoksa bununla ilgili şikayette bulunun, 50 liralık ürünü 100 liraya alma riskinden...

Turizm

9 günlük bayram tatili duyan Kapadokya'da rezervasyon yarışına girdi

Kapadokya'daki turizmciler, Ramazan Bayramı tatilinin tüm haftayı kapsayacağına ilişkin açıklamanın ardından 6-14 Nisan arasında oluşacak yoğunluğu karşılamak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Yurt

Ramazan Bayramı tatili 9 gün olarak ilan edildi

Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu... Normalde 10 Nisan Çarşamba günü başlayacak Bayram tatili bu kararla 8 Nisan Pazartesi başlayacak. 6 ve 7 nisan da resmi tatil olduğu için bayram tatili 9 güne çıktı.

Güncel

Yolculuğa çıkacaklara otoyol hipnozuna dikkat uyarısı

Otoyol hipnozuna girmeyin!

Sağlık

Bayramı kilo almadan atlatabilir miyim diyenlere öğütler

Bayram sofralarının hayalini kurdukça kilo almaktan ürkenler için özel özeriler:

Mitoloji

Hıdırellez şenliklerinin dört ana ekseni

Hıdırellez kutlamaları farklı coğrafya ve kültürlerde ortak ana eksenler etrafında şekillenen ilkbahar bayramları, insanların bu günden 4 ana beklentşisi oluyor: Bolluk, bereket, sağlık ve kısmet

Güncel

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz

TBMM'nin açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, tüm okurlarımızla nice milli bayramlarda güzellikler paylaşmayı diliyoruz.

Güncel

Ramazan Bayramınız kutlu olsun

Mistikalem ailesi olarak Ramazan Bayramınızı kutluyor, neşeli, mutlu, sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir bayram diliyoruz.

Kültür Sanat

Sultanahmet Camisi Ramazan Bayramı'nda ibadete açılacak

2018'den beri restorasyonu devam eden Sultanahmet Camii, Ramazan Bayramı'nın ilk günü Cuma namazı ile yeniden ibadete açılacak.

Yurt

Bayram'da İstanbul’da toplu ulaşım Kişiselleştirilirmiş kartı olanlara ücretsiz

Kişiselleştirilirmiş kart kullanan İstanbullulara toplu ulaşım ücretsiz hizmet verecek. Metrolar 24 saat esasına göre yolcu taşıyacak.