Teknoloji

iOS 14.6 ile iPhone’a gelen yeni özellikler

Apple, iOS 14.6 güncellemesi ile iPhone'lara hangi yeni özellikleri kazandırdı

iOS 14.6 ile iPhone’a gelen yeni özellikler

iOS 14.5 güncellemesininin üzerinden iOS 14.6 güncellemsini yayınlayan ünlü marka, Apple Music ile daha kaliteli ses özelliği sağlarken, Apple Card'dan ve AirTag’e kadar birçok hizmeti daha kolay kullanılır hale getirdi. 

İşte iOS 14.6 güncellemesi ile iphone aygıtlarına sunulan yeni özellikle.

Bu güncelleme ile Apple Music, uzamsal ve kayıpsız ses özelliklerine kavuştu. Uzamsal ses özelliği, ses her tarafdan geliyormuş gibi sürükleyici bir ses deneyimi sunuyor. Kayıpsız ses ise parçaları, sanatçıların stüdyo ortamında kaydettiği kalitede dinlemeyi mümkün kılıyor. AirPods‘larda uzamsal ses desteği bulunuyor olsa da, kayıpsız ses deneyimini AirPods ile elde edemiyor olmak kullanıcıları biraz üzdü.

AirTag’in kayıp modu artık e-postayı destekliyor

Apple Podcast uygulamasında kanallar ve bireysel şovlar için abonelik dönemi başlarken, Apple’ın kısa süre önce piyasaya sürdüğü AirTag’in kayıp modu artık e-posta adresi destekliyor. Bugüne kadar kayıp modu özelliği için sadece telefon numarası girilebiliyordu.

Podcast uygulamasının arayüzü değişti

Kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda Podcast uygulamasının arayüzünde değişikliklere gidilirken, Apple Podcast abonelikleri kullanıcılara sunuldu. Buna ek olarak Apple’ın Nisan etkinliğinde tanıttığı Apple Card Family özelliği kullanıma sunuldu. Tabi Apple Card henüz ülkemizde bulunmadığı için bu özellik şu anda bizi etkilemiyor.

Aile paylaşımı özelliği sayesinde artık Apple Card, aile grubuna dahil ettiğiniz 13 yaş ve üstü beş kişi ile paylaşılabiliyor. Tüm harcamalar tek bir noktadan takip edilebiliyor, limit belirlenebiliyor.

Tüm bu yeniliklerin yanı sıra Hatırlatıcı’dan Apple Watch ile killit açma özelliğine kadar çeşitli uygulama ve hizmetlerde tespit edilen sorunlar giderildi.

Apple’ın 7 Haziran tarihinde başlayacak olan WWDC 2021 etkinliğinde iOS 15 güncellemesini duyurması bekleniyor.

Mehmet Ali Ertunç - shiftdelete.net

Yorumlar