Teknoloji

Hangi ürün kaç taksitle alınabilir?

Ticaret Bakanlığı'nın hazırladığı Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, yürürlüğe girdi.

Hangi ürün kaç taksitle alınabilir?

Televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum satışlarında taksit sayıları azaltıldı. Buna göre, perakende işletmelerce tüketicilere yönelik gerçekleştirilen taksitli satışlar Resmi Gazete'de yayımlanan yeni kararlarla yeniden düzenlendi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) da 18 Aralık'ta söz konusu harcamalara ilişkin kredi kartı taksitlendirme sürelerinin düşürüldüğünü duyurmuştu.

ELEKTRİKLİ EŞYADA TAKSİT 12 İLE SINIRLI
Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ve mobilya satışlarında daha önce 18 olan taksit sayısı sınırı 12'yi geçemeyecek.

ALTIN SATIŞLARINDA TAKSİT SAYISI 6 AYA DÜŞTÜ
Perakende işletmelerce basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışlarında taksitlendirme süresi daha önce 8 ayı geçemezken, bu süre 6 aya çekildi.

TELEVİZYON EN FAZLA 4 TAKSİTLE ALINABİLİR
Video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya satışları ile fiyatı 3 bin 500 liranın üstünde olan televizyon satışlarında taksit süresi 6 aydan 4 aya çekildi.

TABLETTE TAKSİT SAYISI AYNI KALDI 
Tablet ürünlerinde ise taksit sayısı değişmedi. Tablet bilgisayar satışları için süre 6 ay olarak devam edecek.

HAVA YOLUNDA TAKSİT 18 OLARAK DEVAM ECEDEK
Hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda taksit sayısı 18 olarak uygulanmaya devam edecek.

Yorumlar