Spor

PFDK, Fenerbahçe'nin Süper Kupa'dan çekilmesine verdiği cezayı açıkladı

PFDK, Süper Kupa maçında sahadan çekilen Fenerbahçe'yi 3-0 hükmen yenik saydı ve 4 milyon lira para cezası verdi. Cezanın Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Konferans Liginde Olympiakos ile oynayacağı maç öncesi açıklanması tepki çekti.

PFDK, Fenerbahçenin Süper Kupadan çekilmesine verdiği cezayı açıkladı

PFDK, Fenerbahçe'nin Süper Kupa maçında sahadan çekilmesi nedeniyle 3-0 hükmen mağlup sayılmasına ve sarı-lacivertlilerin 4 milyon lira para cezasına çarptırılmasına karar verdi. 

FENERBAHÇE SÜPER KUPA MAÇINI YARIM BIRAKTIĞI İÇİN 4 MİLYON TL CEZA ALDI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Turkcell Süper Kupa maçında sahadan çekilmesiyle nedeniyle Fenerbahçe'nin 3-0 hükmen mağlup sayılmasına ve sarı-lacivertlilerin 4 milyon lira para cezasına çaptırılmasına karar verdi.

TFF'den yapılan açıklamada, 7 Nisan'da Galatasaray ile Şanlıurfa'da oynanan ancak Fenerbahçe'nin ikinci dakikada sahadan çekilmesi sebebiyle yarıda kalan Süper Kupa müsabakasına ilişkin PFDK'nin kararlarının belirlendiği belirtildi.

FENERBAHÇE 3-0 MAĞLUP SAYILDI

Başlayan müsabakanın terk edilmesi gerekçesiyle Fenerbahçe'nin 3-0 hükmen mağlup sayılmasına karar verildiği aktarıldı. Sarı-lacivertlilerin ayrıca TFF tarafından belirlenecek tazminat dışında 4 milyon lira para cezasına da çarptırıldığı bildirildi.

AHMET KETENCİ'YE  60 GÜN HAK MAHRUMİYETİ VE PARA CEZASI VERİLDİ

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ketenci'ye de müsabakadan takımı çekmesi suretiyle gerçekleştirilen sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 60 gün hak mahrumiyeti ve 520 bin lira para cezası verildiği kaydedildi.

GALATASARAY'A DA ÇİRKİN TEZAHÜRAT CEZASI VERİLDİ

Galatasaray'a da aynı müsabakadaki saha olayları ile çirkin ve kötü tezahürat gerekçeleriyle 212 bin lira para cezası uygulandığı belirtildi.

CEZANIN OLYMPİAKOS MAÇI ÖNCESİ AÇIKLANMASI ETİK BULUNMADI

Ancak cezanın Fenerbahçe'nin Türkiye temsilcisi olarak UEFA Avrupa Konferans Ligi çeyrek final ilk maçında Yunanistan temsilcisi Olympiakos ile deplasmanda karşılaşacağı maçın hemen öncesine açıklanması etik açıdan tartışmaya açık bulundu.

Yorumlar