Spor

Cristiano Ronaldo: Tarihin en iyi futbolcusu benim

Altın Top Ödülü'nü (Ballon d'Or) beşinci kez kazanarak Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'yi yakalayan 32 yaşındaki Ronaldo, "Benden daha komple futbolcu yok" dedi.

Cristiano Ronaldo: Tarihin en iyi futbolcusu benim

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, tarihin en iyi futbolcusu olduğunu söyledi.

France Football dergisine konuşan Portekizli oyuncu, kendinden övgüyle bahsederek, "Benden daha iyisini görmedim. Yapamadığım şeyleri başka oyuncular da yapamıyor. Ama onların beceremediklerini sadece ben yapabiliyorum." diye konuştu.

Altın Top Ödülü'nü (Ballon d'Or) beşinci kez kazanarak Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'yi yakalayan 32 yaşındaki Ronaldo, "Benden daha komple bir futbolcu yok. Her durumda, tarihin en iyi futbolcusu benim." ifadelerini kullandı.

Yılın futbolcusu 5. kez RonaldoReal Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, yılın futbolcusuna verilen Altın Top Ödülü'nü (Ballon d'Or( 5.kez alarak Messi'ye yetişti.

 

Bu sezon Real Madrid formasıyla Şampiyonlar Ligi'nde 9 golle krallık yarışını önde götüren Ronaldo, ligde ise 10 maçta sadece 2 kez ağları sarsabildi.

Ronaldo gruplarda attığı gollerle de tarihe geçtiŞampiyonlar Ligi'nde grup aşamasının en golcü futbolcusular, gruplarının "en yüksek yüzdeyle" ve "en fazla isabetli" pas atan isimleri belirlendi.

 

Yorumlar