Moda

2024 yılı bahçe mobilyaları trendleri

Bahçe dekorasyonunda 2024 yılında iç mekândan dış mekâna uyumlu akış sağlayan tasarımlar gözde. İç mekanlardaki doğala dönüş dalgası, dış mekânın kıyılarına da vuruyor ve elegan tasarımlar öne çıkıyor

2024 yılı bahçe mobilyaları trendleri

Bahçe Mobilya Sektörü'nün ö e öıkan frmalarıınan birinin Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Ali Samantır, 2024 yılı bahçe mobilyaları trendi ile ilgili bilgiler paylaştı:  

Bu sezonun yıldızı iç mekândan dış mekâna uyumlu bir akış sağlayan tasarımlar. İç mekanlardaki doğala dönüş dalgası, dış mekânın kıyılarına da vuruyor ve elegan tasarımlar öne çıkıyor. Sade ama güçlü, yalın ama iddialı parçalar, 2024 bahçe mobilyalarının estetik anlayışını şekillendiriyor. Temiz hatlar, nötr renkler ve zarif detaylar dış mekân stilini karakterize ederken doğanın yumuşak geçişleri düzensiz gibi görünen kusursuz dengesi mobilyalarda sanata dönüşüyor. Bu sene renk kartelasında pastel tonların yanı sıra sıcak toprak, taş ve kum rengi gibi doğaya özgü yansımalar, sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bu minimalist yaklaşım, modern yaşam tarzını yansıtarak dış mekânı daha davetkâr hale getiriyor.

Karıştır & eşleştir akımı devam ederken, stiller çeşitleniyorç 

2024 yılında karıştır ve eşleştir anlayışı, geçen seneki popülerliğini koruyor. Böylece farklı dokudaki malzemeler bir arada kullanılarak çarpıcı kompozisyonlar yaratılıyor. Bu sene de terrazzo seramik ve concrete (beton) gibi elementlerin birleştirilmesi, dış mekân mobilyalarına görsel çeşitlilik katarken stil notalarını doğallıkla buluşturuyor. Özgün dokular mobilyalara derinlik ve karakter kazandırırken çok çeşitli karma ortam seçenekleri sunuyor.

Yorumlar