Medya ve Sinema-TV

Stranger Things’in final sezonunun çekimleri başladı

Netflix'in oldukça popüler dizilerinden, Stranger Things’in 5. ve final sezonunun çekimleri başladı.

Stranger Things’in final sezonunun çekimleri başladı

Duffer Kardeşler imzalı Stranger Things, Temmuz 2016'da yayınlanmaya başladı. Kısa sürede Netflix'in en popüler içeriklerinden biri hâline gelen dizinin dördüncü sezonu tek başına tüm dünyada 140,7 milyon saatlik izlenmeye ulaştı. 1980'ler nostaljisiyle dolu olan yapım, Eggo waffle ve New Coke gibi o dönemin popüler kültürüne ait ürünleri yeniden gündeme taşıdı. Yakın zamanda, dizinin yeniden hayat verdiği Kate Bush şarkısı "Running Up That Hill", Spotify'da elde ettiği yüksek dinlenme sayısıyla 38 yıllık tarihinde ilk kez Billboard Hot 100 listesinde ilk 10'a girmeyi başardı.

Emmy ödülleri ve Bir Drama Dizisindeki En İyi Oyuncu Kadrosu dalında Screen Actors Guild ödülü dâhil olmak üzere dünya genelinde 70'ten fazla ödül kazanan dizi, 230'dan fazla ödüle de aday gösterildi.

Tüm dünyadaki Stranger Things hayranları, Will Byers'ın kaybolduğu gün olan 6 Kasım'ı 'Stranger Things Günü' olarak kutluyor. Bu özel günde, Stranger Things dünyasına olan sevgilerini herkesle paylaşıyorlar.

Dizinin beşinci sezon sevilen hikayeye nokta koyacak ancak Stranger Things evreni Londra’da canlı olarak sahnelenen Stranger Things: The First Shadow ve henüz ismi açıklanmayan bir spin-off animasyon dizisi ile genişlemeye devam edecek.

Yorumlar