Medya ve Sinema-TV

Nihat Hatipoğlu, 'Astroloji biraz uydurmasyondur' dedi

Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu , İftar programında astrolojiyle ilgili soruya verdiği cevapla, "Biri hocaya astrolojinin ne olup, ne olmadığını anlatmalı" dedirtti.

Nihat Hatipoğlu, Astroloji biraz uydurmasyondur dedi

Hem iftarda hem de sahurda seyerici sorularını yanıtlayan ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, "Nihat Hatipoğlu İle İftar" programında"burçlarla ilgili bir soru üzerine, "Astroloji biraz uydurmasyondur, Kuran ne diyorsa o" dedi.

Adı Abdullah olan geç bir seyirci ilahiyatçıya "Yıldızların düşüncelerimizi ve karakterimizi değiştirdiği söylenen burçların dinimizdeki yeri nedir hocam?" sorusunu yöneltti.

Nihat Hatipoğlu ise "Şöyle mi Boğa burcuna denk geldi o mu yoksa zaman içerisinde gezegendeki hareketlerinin insanlara etkisini mi kast ediyorsun?" dedi.

"İkisini de yanıtını alan ilahiyatçı şu açıklamayı yaptı:

"İnsanın yaşadığı bölge dirençlerini değiştirebilir, genler de. Biraz yapı, baba anne faktörleri ön planda ama astronomi evet gökbilimi evet, Allah diyor ki ancak bir araçla göklere çıkabilirsiniz. Ancak göğün ve yerin melekutu diyor biz bir alemi biliyoruz. Başka alemler var elbette ki... Ama astronomiyi astrolojiye çevirmek, şu olacak bu olacak şeklindeki tespitler doğru değildir, astroloji biraz uydurmasyondur. Kuran ne diyorsa o... Astrolog 10 şey diyor 3'ü doğru kalanını unutuyorsunuz..."

Yorumlar