Medya ve Sinema-TV

Netflix'in Türkiye ofisi açılacak

Netflix, Türkiye’de ofis açma kararı aldı.

Netflixin Türkiye ofisi açılacak

Netflix eş CEO’su Reed Hastings, Türkiye’deki 3 milyonu aşkın Netflix üyesine teşekkür ederek İstanbul’da bir ofis açacak olmanın gurur verici olduğunu ifade etti. 

Netflix’in Türkiye ekibine ev sahipliği yapması planlanan ofis, 2021 yılının ikinci yarısında kapılarını açacak ve yeni istihdam olanaklarını beraberinde getirecek.

Netflix'in Türkiye’de ofis açma kararı  Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından memnuniyetle karşıladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy “Özellikle son on beş yılda büyük gelişim yaşayan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir. Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim.” dedi. 

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş da kou hakkında : “Türkiye’nin etkileyici hikayelerini anlatma heyecanımız, gelecek yatırımlarımız için bize güç veriyor. Bu yolda, İstanbul ofisimizin açılacak olması ile birlikte, kreatif ekiplerimiz ve paydaşlarımızla olan yakın çalışmalarımızın daha da verimli bir şekilde süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin özgün hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz.”şeklinde konuştu..

netflix.com/MadeInTurkey aracılığıyla erişilebilen platform aracılığı ile  Netflix’in sunduğu orijinal ve lisanslı Türk yapımlarını en çok izleyen 20 ülke içerisinde; ABD, Arjantin, Avustralya, Birleşik Krallık, Brezilya, Fransa, Hindistan, İspanya, İtalya, Kanada, Kolombiya, Meksika, Polonya, Suudi Arabistan ve Şili yer alıyor.

Yorumlar