Medya ve Sinema-TV

Brad Pitt emeklilik hayalleri kurmaya başladı

Brad Pitt, oyunculuktan emekli olmaya hazırlanıyor. Dünyaca ünlü aktör kariyerinin son dönemini planlamaya başladı.

Brad Pitt emeklilik hayalleri kurmaya başladı

58 yaşındaki Brad Pitt, GQ dergisinin kapağına konuk oldu. Ünlü oyuncu dergiye verdiği demeçte, “kendimi kariyerimin son dönemlerinde görüyorum” ifadesini kullandı.

2022 yılında The Lost City ve Bullet Train filmlerinde rol alan Pitt, bu yıl son olarak Babylon ile perdede olacak. Yakın dönemlerde daha çok yapımcı kimliğiyle Hollywood’un parçası olan sanatçı, geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Plan B adını taşıyan prodüksiyon şirketinin başında olan Pitt, Ana de Armas’lı Marilyn Monroe filmi Blonde’ın ve Women Talking adlı adaptasyonun da yapımcılığını üstlenmişti. Pitt, bu yapım şirketinin imzasını taşıyan The Departed ve 12 Years a Slave filmleriyle Oscar da kazanmıştı.

Kariyerinin son dönemi için, “Bu bölüm ne olacak? Ve bunu nasıl tasarlamak istiyorum?” sorularını kendisine sorduğunu kaydeden Pitt, emekliliğe yakın olduğun söyledi.

Son dönemlerde sık sık “emeklilik” konusuyla gündeme gelen Quentin Tarantino da Pitt’in kararı hakkında yorumda bulundu. Tarantino, sinema dünyasının “büyük bir yıldızı yitireceğini” düşündüğünü aktardı ve  “Bu tamamen farklı bir insan türü. Açıkçası, onun tam olarak ne olduğunu tarif edebileceğinizi sanmıyorum. Çünkü bu, bir yıldızın parıltısını tarif etmeye benziyor. Inglourious Basterds’ı yaparken fark ettim. Brad çekim sırasındayken kameranın vizöründen bakıyormuşum gibi hissetmedim. Sanki filmi izliyormuş gibi hissettim. Çerçevenin dört duvarı arasındaki varlığı bile bu izlenimi yaratmaya yetti.” dedi.

İkili Inglourious Basterds (Soysuzlar Çetesi) ve Once Upon a Time in Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood’da) filmlerinde birlikte çalışmıştı.

Pitt, gelecek yıl Top Gun: Maverick yönetmeni Joseph Kosinski’nin sonraki projesi olan Formula 1 yapımında oynayacak. Ünlü aktör ayrıca Jon Watts imzalı henüz adı açıklanmamış bir gerilim yapımında yer alacak.

Oyuncunun vizyona girecek en yakın filmi Bullet Train (Suikast Treni) ise 5 Ağustos 2022 tarihinde izleyicilerle buluşacak.

Yorumlar