Yaşam

AFP foto muhabiri deprem sonrası çektiği yürek yakan fotoğrafı anlattı

Kahramanmaraş'ta enkaz altında ölen kızının elini tutan Mesut Hançer isimli babanın fotoğrafını çeken AFP foto muhabiri Adem Altan, "en fotoğrafı çekerken çok üzüldüm, gözlerim doldu" dedi.

AFP foto muhabiri deprem sonrası çektiği yürek yakan fotoğrafı anlattı

ş'ta 9 saat arayla meydana gelen 2 depremin yarattığı büyük yıkımda, enkaz altında yaşamını yitiren kızının elini tutan Mesut Hançer'in fotoğrafı gündem oldu. Fotoğrafı çeken AFP fotomuhabiri Adem Altan, fotoğrafın çekilme anını NTV'ye anlattı.

Ben fotoğrafı çekerken çok üzüldüm, gözlerim doldu

Altan şunları söyledi: "Orada oturuyordu. Etrafında da diğer insanlar yakınlarını kurtarmaya çalışıyordu. Fotoğraf çeke çeke ilerliyordum. Niye oturuyor diye baktım, biraz dikkat edince birinin elini tuttuğunu gördüm. Birkaç fotoğraf çektim, sonra bana seslendi; 'Çek, çek, çocuğumun resmini çek'. Sonra elini bıraktı, bana gösterdi çocuğum burada yatıyor der gibi. Kızının ismini sordum. 'Kızım Irmak' dedi. Daha fazla da konuşamadı çünkü gerçekten büyük bir acı vardı orada. Oradan ayrılmadı. Ben fotoğrafı çekerken çok üzüldüm, gözlerim doldu ama işimizi de yapmak zorundaydık. Çok acı bir tabloydu gerçekten. Hiç bu fotoğrafı çekmemiş olsaydık keşke." 

Yorumlar