Uzaya gönderilen Adana kebabı sosyal medyada uçtu!

Adana'dan kamera ve takip cihazının bulunduğu helyum gazlı balonla gökyüzüne salınan kebap, yabancıların da ilgisini çekti.

Kebabın gökyüzüne gönderildiği anlara dair görüntüye çok sayıda yorum yapıldı.

Onlardan bazıları şöyle: "Gerçek bir kebap tutkunu onu yer ve asla gökyüzüne çıkmasına izin vermez.", "Bir uzaylı olduğunuzu ve uzayda kebap bulduğunuzu düşünün. Fena mı giderdi?", "Kebap için küçük, kebaplık için büyük bir adım.", "Bu son 10 yılın en önemli olaylarından biri..."

Hatay'da denize düştü

Yaklaşık 38 kilometre yüksekliğe kadar çıkan balon, 5 saatlik uçuşun ardından patlamıştı. Kebap, balonun patlamasıyla açılan paraşütle kentten yaklaşık 75 kilometre uzaklıkta Hatay'ın Payas ilçesinde denize düşmüştü.

Restoran sahibi, "İlkleri seviyorum. İlk olmasını istediğim için uzaya kebap göndermeye karar verdim. Bir ekiple fikrimi hayata geçirdik, çok da güzel oldu. Kebap, Payas ilçesinde denize düştü, kayıkla gidip aldık." ifadelerini kullanmıştı.

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="https://www.mistikalem.com/video-embed/19365" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

Annesiz kalan köpek yavrularını emziren eşek

Anneleri ölen köpek yavrularını eşek emziriyor

Teravih namazında imamın üstüne atlayan kedi

Cezayir'deki bir camide teravih namazı kıldıran imamın üzerine kedi çıktı. Kediye şefkat gösterip namazı kıldırmaya devam eden imama sosyal medyadan övgüler yağdı.

Piyano çalan kurye herkesi kendine hayran bıraktı

Sipariş teslimatı yaptığı otelde çaldığı piyano ile sosyal medyada Türkiye'nin gündemine giren 19 yaşındaki Muharrem Can İncir, hayallerini anlattı.

Kafkas Vaşağı Dorlion, 11 ayda 1400 kilometre yol katetti

Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki sarıçam ormanlarında yaşayan nesli tükenme tehlikesi altındaki vaşak, gece avlanıp gündüz dinlenerek 11 ayda 1400 kilometre yürüdü.

Her hayvana nasıl sesleneceğini bilen çoban

TRT arşivinden Atilla İçli'nin bir çoban ile gerçekleştirdiği zamanında Türkiye gündemine damga vurmuş bir röportaj..

Emrah Safa Gürkan: Vasıfsız dünyanın göstergeleri...

"İnsanlar belirli formatların içine sıkışıp kalıyor kendi formatlarını yaratamadıkları için" diyen Emrah Safa Gürkan, kimsenin aykırı fikir duymak istemediğini söyledi.