Medya ve Sinema-TV

Kıvanç Tatlıtuğ’lu Prison Break çekilecek

Kıvanç Tatlıtuğ’un ekrana döneceği yeni dizisi belli oldu

Kıvanç Tatlıtuğ’lu Prison Break çekilecek

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu’ydu. Eyüboğlu, Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizi projesini bugünkü  köşesinde yazdı. Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisi halen yayınlanmaya devam eden efsane ‘Prison Break’ in uyarlaması olacak. Tatlıtuğ’un  ekrana döneceği dizinin yapım şirketi ise Ay Yapım olacak.

PRISON BREAK’İN KONUSU

Prison Break, ABD yapımı bir aksiyon dizisi. Hikâyesi Paul Scheuring tarafından ortaya atılan dizi, FOX şirketi tarafından 2005 yılında ekrana taşındı. Dizi, kaçış-kovalamaca konseptinde ilerliyor. Dizinin en çok ilgi çeken sahneleri ise hapishane içindeki meydan okumalar ve hapishaneden kaçış maceraları olarak dikkat çekiyor. Dizinin belki de en çok öne çıkan özelliği heyecan ve temposunun hiç eksilmemesi ve izleyici için bitmek tükenmek bilmeyen sürpriz gelişmeleri içermesi.

Dizinin baş kahramanı ise “Michael Scofield”. Türk versiyonunda “Scofield” karakterini Kıvanç Tatlıtuğ oynayacak. Michael Scofiel, keskin zekasını mücadelesinin içine yansıtan ve yaman rakiplerini böylelikle alt eden bir kahraman olarak dizide öne çıkıyor.

İşte, Ali Eyüboğlu’nun yazısı

Ay Yapım, Tatlıtuğ’la ‘Prison Break’i çekecek

Kıvanç Tatlıtuğ’la ‘Hadi Be Oğlum’ setindeki sohbetimizden sonra oyuncunun dizi için yine Ay Yapım’la anlaştığını ve senaryo okuduğunu yazmıştım. Bugün sıra, Tatlıtuğ’un senaryosunu okuduğu dizinin ne olduğunu açıklamada…

Bizim işte böyledir. Bir konuda bir şey yazdığınızda devamı gelir. O konuda bilgisi, belgesi olan ilk sizi arar çünkü… Bu kez de öyle oldu.

Tatlıtuğ’un yeni dizisi ve muhtemel kanalı hakkında aldığım taze bilgiler şöyle:

Ay Yapım, Amerika’nın ünlü dizilerinden ‘Prison Break’i çekmeye karar verdi ve ilk görüşmeyi FOX Türkiye’yle yaptı. Ay Yapım ve Kıvanç Tatlıtuğ, FOX’la prensipte anlaşıp, el sıkıştı, iş sözleşmenin imzalanmasına kaldı. Ancak Tatlıtuğ gibi bir ismi FOX’a kaptırmak istemeyen kanallar oyuncuya, son anda reddedemeyeceği kadar para, kaçırmak istemeyeceği kadar cazip bir proje sunarsa veya FOX Türkiye ile Ay Yapım arasında sorun çıkarsa ‘Prison Break’in Türkiye adaptasyonu tarih olur. Çünkü ‘Prison Break’ın hakları diziyi Amerika’da yayınlayan FOX News Corporation’da… Aksi halde sonbaharda başlayacak yeni yayın döneminde Kıvanç Tatlıtuğ, ‘Prison Break’le FOX’un yeni starı olur.

Ali EYÜBOĞLU / MİLLİYET

Yorumlar