Mutfak

Ayak şişkinliğini gideren doğal ilaç: Zencefı̇l ve zeytı̇nyağlı ayak balmı

Terlik ve açık ayakkabı giyiminin arttığı yaz aylarında yorgun ayakları dinlendirecek ve güzelleştirecek bir formül: Zencefı̇l ve zeytı̇nyağlı ayak bakım kremi.

Ayak şişkinliğini gideren doğal  ilaç: Zencefı̇l ve zeytı̇nyağlı ayak balmı

Bakımlı ve sağlıklı ayaklara sahip olmak isteyenlerin evde kolaylıkla yapabilecekleri tarifi Güzellik Koçu Meltem Demir öneriyor:

Zencefilin iltihap ve ağrı giderici özellikleri, zeytinyağı ile birleştiğinde şişmiş ayakların etkilerini tersine çevirmek için mükemmel tarif için sadece 100 gr taze zencefil kökü ile 1 su bardağı zeytinyağına ihtiyaç duyuluyor.

Zencefilin kabuğunu çıkarıp birkaç parçaya bölün. Zeytinyağını bir tencereye dökün, zencefili ekleyin ve her iki malzemeyi de ısıtın. Yağ asla kaynatılmamalı, sadece ılıtılmalı. Yaklaşık yarım saat sonra zeytinyağı ile zencefili ocaktan alın ve bir gece bekletin.

Karışımı ayaklarınıza masaj yaparak yedirin

Ertesi sabah, karışımı  süzgeçten geçirin.  Süzülerek ve elde edilen sıvıyı, cilt tarafından emilene kadar dairesel hareketlerle ayaklara masaj yaparak sürün. Bu şekilde ayaklarınızın şişkinliğini indirebilir ve güzel ayaklara sahip olabilirsiniz

Yorumlar