Mutfak

Mutfak

Kurban Bayramı ve bayram sonrası için sağlık beslenme reçeteleri

İştah kabartan lezzetli yemeklerin yer aldığı kurban bayramı sofralarında, nelere dikkat etmeli, bayram sonrası normal beslenme düzenine nasıl dönülmeli?

Mutfak

Evde sağlıklı soğuk çay tarifi ve soğuk çay alırken dikkat uyarısı

Gazlı içeceklerin sağlığa zararlı olduğu yönünde toplumda ortak bilinç oluştu ve bu sebeple soğuk çaylara yönelim arttı. Ancak piyasadaki spğuk çaylar sanıldığı gibi sağlıklı değil.

Mutfak

Brokoli nasıl pişirilmeli?

Brokoli, kansere karşı koruyucu etkisi ve daha birçok yararıyla ön plana çıkan bir sebze ancak suyun içinde kaynatılarak pişirilen brokoli özelliklerini kaybediyor. İşte brokoli doğru pişirme yöntemi:

Mutfak

Basmati pirinçli enginar tarifi

Pirinçli enginar nasıl yapılır?

Mutfak

Şeker ve yüksek tansiyonla savaşan baklagillerin 5 faydası

Baklagiller, insan sağlığını koruyan, iyileştiren, diyabet, şeker, kalp hastalıkları, yüksek kolesterol ve anemi gibi pek çok sağlık sorunu ile mücadelede öne çıkan önemli besin ailesidir.

Mutfak

Tarım zehiri ihtimali en yüksek sebze ve meyveler

DSÖ’nün “son derece tehlikeli”, “yüksek seviyede tehlikeli” ve “muhtemel kanserojen” dediği13 aktif maddeden 9’u hâlâ yasaklanmadı. Zehirsiz Sofralar Platformu uyarıyor: Tarım zehirleri...

Mutfak

Akdeniz tipi beslenerek ilaçlardan uzak yaşayabilirsiniz

Alerji ve romatizma gibi hastalıklardan korunmak ve bağırsak mikrobiyatasını güçlendirmek için işlenmiş gıdalardan uzak, çeşitli lifleri içeren Akdeniz tipi sağlıklı diyet ilaçsız yaşama açılan kapı...

Mutfak

Oruç tutarken kilo verdirecek sahur ve iftar menüleri

Klinik Beslenme ve Diyet Uzmanı Uzm. Dyt. Derya Fidan, Ramazan ayı için örnek menü hazırladı.

Mutfak

Gaziantep Lahmacunu tarifi ve yapılış özellikleri

Antep lahmacunu ya da günümüzdeki adı ile Gaziantep Lahmacunu nasıl pişirilir, hamur ve iç malzeme özellikleri nelerdir?

Mutfak

Çalışanlar, sahurda uykuyu fazla bölmeden nasıl sağlıklı oruç tutulabilir?

Çalışanlar Sahur İçin Ne Hazırlayabilir? Modern çağda sabah 9 akşam 6 çalışırken de sahur mümkün. İşte çalışanların, gece yatmadan hazırlayıp, uykunuzu fazla bölmeden yiyebileceği sağlıklı sahur...