Mutfak

Mutfak

Dondurulmuş Balık Alırken Dikkat edilmesi gereken noktalar

Dört mevsim balık yemek için en iyi alternatif olarak satışa sunulan dondurulmuş balık ürünleri, ulaşılabilir ve güvenlidir ama alırken çok dikkatli olmak gerekmektedir.

Mutfak

Anasonun yararları ve kullanım alanları

Antik çağlardan bu yana birçok farklı alanda kullanılan ve ülkemizde yaygın olarak yetişen anason, çok yaygın kullanılan şifalı bitkiler arasında yer alıyor.

Mutfak

Osmanlı mutfağında da etsiz çiğ köfte varmış: Dibabe tarifi

Dibabe nedir? Etsiz çiğ köfte kısır mıdır?

Mutfak

Antandros'tan günümüze Antik Zaman Sofraları'nın lezzetleri tadıldı

Onhann Fırıntaş Tesisleri'nde tanıtımı yapılan Antandros'tan günümüze Antik Zaman Sofraları Kitabından lezzetler etkiliğe katılanlara ikram edildi.

Mutfak

Gıda ürünleri alırken etiket okumanın yararları

Gıda alışverişi yaparken etiketleri okumanın önemi nedir?

Mutfak

Piyasadaki nar suyu ve nar soslarındaki tehlikeye dikkat

Nar ekşisi içeriğinde nar, nar suyu veya nar suyu konsantresi ile su bulunmalı. Bazı nar sosları kanserojen bileşikler içerebiliyor

Mutfak

Kurban kesildikten sonra eti kaç saat bekletilmeli

Kurban kesilir kesilmez kavurma hayali kuranların fazla acele etmemesi gerekiyor çünkü büyükbaş hayvanların etleri 15-36 saat, küçükbaş hayvanları etleri 12-24 saat dinlendirilmeden yenmemeli.

Mutfak

Kurban Bayramı ve bayram sonrası için sağlık beslenme reçeteleri

İştah kabartan lezzetli yemeklerin yer aldığı kurban bayramı sofralarında, nelere dikkat etmeli, bayram sonrası normal beslenme düzenine nasıl dönülmeli?

Mutfak

Evde sağlıklı soğuk çay tarifi ve soğuk çay alırken dikkat uyarısı

Gazlı içeceklerin sağlığa zararlı olduğu yönünde toplumda ortak bilinç oluştu ve bu sebeple soğuk çaylara yönelim arttı. Ancak piyasadaki spğuk çaylar sanıldığı gibi sağlıklı değil.

Mutfak

Brokoli nasıl pişirilmeli?

Brokoli, kansere karşı koruyucu etkisi ve daha birçok yararıyla ön plana çıkan bir sebze ancak suyun içinde kaynatılarak pişirilen brokoli özelliklerini kaybediyor. İşte brokoli doğru pişirme yöntemi: