Kültür Sanat

Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet günleri başlıyor

Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet sergisi 15 Eylül’den itibaren Yapı Kredi Kültür Sanat merkezinde sergilenecek.

 Yapı Kredi Kültür Sanatta Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet günleri başlıyor

İsmini sanatçı Hale Tenger’in aynı adlı ses yerleştirmesinden alan sergi Fransız Kültür Merkezi, Goethe-Institut Istanbul ve Tarabya Kültür Akademisi’nin desteğiyle hazırlandı. Forensic

Architecture, Larissa Araz, Adalet Atlası, Sevgi Aka, Babi Badalov, Savaş Boyraz, Mustafa Emin Büyükcoşkun, Marianne Fahmy, Dana Kavelina, Jasper Kettner & İbrahim Arslan, Şafak Şule Kemancı, Rojda Tuğrul, Hale Tenger, Aslı Uludağ, Viron Erol Vert, Cansu Yıldıran ve István Zsíros’ın eserlerinin yer aldığı serginin küratörlüğünü Didem Yazıcı ve Peter Sit, asistan küratörlüğünü Burcu Çimen üstlendi.

Sevgi Akav - Aradığın Seni Arıyor - 2020

Sergi, 15 Eylül 2022 – 02 Ocak 2023 tarihleri arasında Yapı Kredi Kültür Sanat’ta ziyaret edilebilecek.

István Zsíros, Borderless Love, fotoğraf, 2015

“Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet”, Yapı Kredi Kültür Sanat’ın Galatasaray’daki binasının girişindeki merdivenleri de sergiye dahil ediyor. Sergi için üretilen yeni işlerin yanı sıra güncel sanatçıların son dönem fotoğraf, yerleştirme, video ve duvar resimlerine yer veriyor.

Savaş Boyraz, Kapı, (İçinde Bulunduğumuz Vaziyet/Devlet serisinden), 2016 – 2019

Dünya çapında devlet şiddeti ve insan hakları ihlallerini araştıran çok disiplinli bir araştırma ve sanatçı grubu olan Forensic Architecture’ın Triple Chaser videosu ilk defa İstanbul’da sergileniyor.

Yorumlar