Kültür Sanat

Troya Müzikali dünyayı gezecek

Troya Müzikali’nin 200 dansçısının sahne alacağı bu yılki gösterilerinde 2000’den fazla kostüm, 400 m2 sahne de, 800 m2 görüntü sistemi, 8 tır malzeme yer alıyor.

Troya Müzikali dünyayı gezecek

17 yıldır 100 ülke de 45 milyonu aşan seyiriciyle buluşan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun Troya Müzikali, Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı vesilesiyle Dünya Turnesine çıkıyor.

Troya Yılı kapsamında ocak ayından bu yana İstanbul, Ankara ve İzmir’deki seyircilerine gösteri yapan Troya Müzikali geçtiğimiz günlerde, 2018 Türkiye Turizm Yılı nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanılığı ile birlikte gidilen Türkiye Turizm Yılı etkinliklerinde Çin’in başkenti Pekin’de izleyenlere görsel şölen yaşattı.

Yoğun istek üzerine 27 Nisan’da tekrar Ankara seyircisiyle buluşacak topluluk, yaz boyunca Antalya Aspendos’daki gösteri programına devam ederken, Berlin, Londra, Moskova’da aşk, savaş, tutku ve zaferi hikayesi Troya Müzikali’ni de sergileyecek.

3000 yıllık efsaneyi doğu ile batı kültürleriyle buluşturan Troya Müzikali’nin 200 dansçısının sahne alacağı bu yılki gösterilerinde 2000’den fazla kostüm, 400 m2 sahne de, 800 m2 görüntü sistemi, 8 tır malzeme ve dansçılar için uçuş sisteminin yer alıyor.

Yorumlar