Kültür Sanat

İGA İstanbul Havalimanı Sanat Projeleri Yarışması son başvuru tarihi uzatıldı

İGART Sanat Projeleri Yarışması için son başvuru tarihi 16 Haziran’a kadar uzatıldı

İGA İstanbul Havalimanı Sanat Projeleri Yarışması son başvuru tarihi uzatıldı

 İGA İstanbul Havalimanı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İGART Sanat Projeleri Yarışması’na katılım için son başvuru tarihi, ülkemizi yasa boğan deprem felaketleri nedeniyle 16 Haziran Cuma olarak değiştirildi. 

İGART kapsamında, Ressam ve Akademisyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın öncülüğündeki  seçici kurul (Prof. Dr. Marcus Graf, Mehmet Ali Güveli, Prof. Gülveli Kaya, Deniz Odabaş, Seçkin Pirim, Murat Tabanlıoğlu, Seyhun Topuz, Nazlı Pektaş)'tan oluşuyor. 

Yarışmanın büyük ödülü 2 milyon TL. Yarışmada, ikinci aşama değerlendirmeye kalan proje sahiplerine ise 50 bin TL katılım bedeli ödenecek.

Malzeme ve teknik sınırlaması olmadığı belirtilen açıklamada, uygulama ya da hazır eserin malzeme ve tekniğinin teklif edilen proje alanının fiziki şartları çerçevesinde kalıcı ve uygulanabilir özelliklerde olmasının esas olduğu vurgulanıyor.

İGART kapsamındaki tüm çalışmalar ve İGART Sanat Projeleri Yarışması hakkında igaart.istanbul  adresinden detaylı bilgi alınabileceği açıklandı. Mekânın fiziksel özellikleri hakkında ise igaart.istanbul/ yarismalar/d1-check-in-bolgesi  web sayfası üzerinden detaylı bilgi alınabilir. 

Yorumlar