odul

Teknoloji

2024 Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri verildi

2024 Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri 16 Mayıs’ta ESA Esports Arena’da sahiplerini buldu.

Kültür Sanat

2024 Afife Tiyatro Ödüllerinin adayları açıklandı

Ünlü sanatçı Afife Jale adına 26. kez verilecek, Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin adayları ve özel ödüllerin verileceği ünlü sanatçılar açıklandı. Müge Oskay, Murat Ovalı, Ayşegül Yüksel özel ödüle layık görülen...

Kültür Sanat

Okan’da Yılın Enleri Ödülleri verildi

İstanbul Okan Üniversitesi’nin 20 bin öğrencisinin oylarıyla belirlenen Okan’da Yılın Enleri Ödül Töreni üniversitenin Tuzla Kampüsü’ndeki Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde yapıldı

Medya ve Sinema-TV

Nicole Kidman AFI Yaşam Boyu Başarı Ödülüne layık görüldü

Amerikan Film Enstitüsü (AFI), 56 yaşındaki Avustralyalı oyuncu Nicole Kidman'ı Yaşam Boyu Başarı Ödülü ile ödüllendirdi.

Medya ve Sinema-TV

İKSV 43. İstanbul Film Festivali'nin ödülleri verildi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından N Kolay sponsorluğunda düzenlenen 43. İstanbul Film Festivali'nin ödülleri sahiplerine verildi.

Yaşam

Breakthrough Ödülleri'nde Elon Musk, Kim Kardashian, Bill Gates ve Paula Hurd şovu

Bilim dünyasının en yüksek para ödülü ABD'nin California eyaletinin Los Angeles kentinde gerçekleşti. Tören öncesi Kim Kardashian, Elon Musk, Bill Gates, Paula Hurd ile kırmızı halıda basın mensuplarına poz verdi....

Medya ve Sinema-TV

Ferzan Özpetek kısa metrajlı reklam filmlerinden dolayı İtalya'da özel ödül aldı

İtalya'da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek, işletmelerin hikayesini anlattığı kısa metraj reklam filmlerinden dolayı Roma'da özel ödüle layık görüldü.

Kültür Sanat

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri'ne 2024 başvuruları başladı

Attila İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı tarafından, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteğiyle bu yıl 9. kez düzenlenen "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri"ne başvurular başladı.

Medya ve Sinema-TV

2024 SİYAD Onur ve Emek Ödüllerini alacaklar açıklandı

56. SİYAD Ödülleri’nde yönetmen Tomris Giritlioğlu ile oyuncu ve şarkıcı Lale Belkıs’a Onur Ödülü, oyuncu Necmettin Çobanoğlu’na ise Emek Ödülü verilecek.

Yaşam

Haluk Levent'e KKTC'den Vatanseverlik Ödülü aldı

KIbrıs'ta MİSP tarafından sanatçı Haluk Levent'e "Vatanseverlik Ödülü" verildi. Haluk Levent'e "Vatanseverlik Ödülü"nü KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar verdi.

Kültür Sanat

Pekinel kardeşler, İspanya'da Yaşam Boyu Başarı Ödülü'ne layık görüldü

Daha önce Almanya'dan Liyakat Nişanı alan Güher Pekinel ve Süher Pekinel İspanya'da Yaşam Boyu Başarı Ödülü kazandı. Ödül 12 Nisan'da Valencia şehrindeki Palau de la Musica'da törenle takdim edilecek.

Kültür Sanat

2024 Grammy Ödüllerini kazananların tam listesi

Müzik dünyasının en prestijli organizasyonu Grammy Ödülleri, dün akşam düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İşte . İşte Grammy Ödüllerini alan isimler: