odul

bilimsel

Prof. Dr. Ayşe Zarakol Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası’nı aldı

Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası’nın bu yılki sahibi 2013'ten beri Cambridge Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler profesörü ve Emmanuel College'da siyaset bilimi araştırmacısı görevinde bulunan Prof....

Medya ve Sinema-TV

Suç ve Ceza Film Festivali 2023 ödülleri verildi

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Biyoloji

Genetikçi Prof. Dr. Tayfun Özçelik Düşünce Lideri ödülü aldı

Lösemiye neden olan genlerden ilkini keşfeden Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Tayfun Özçelik, Amerikan İnsan Genetiği Topluluğunca "çığır açıcı" genetik araştırmalara verilen "Düşünce Lideri" ödülüne layık...

Kültür Sanat

Geleceğin Ustaları 2023 Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması başladı

2023 Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması Geleceğin Ustaları”için son başvuru tarihi 28 Ekim 2023 olarak belirlendi. Eser sahipleri yarışmaya girecek olan çalışmalarını Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’ndeki ilgili...

Medya ve Sinema-TV

Altın Koza 2023 Ödülleri verildi

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu. En İyi Film ödülü, yönetmenliğini Umut Subaşı'nın yaptığı Sanki Her Şey Biraz Felaket filmine verildi.

Bilim

TÜBİTAK Ödüllerine başvurular başladı

TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri için başvurular başladı

Kültür Sanat

2023 Meriç Soylu Ödülleri verildi

İş Sanat Parlayan Yıldızlar konserlerinde sezon boyunca süren performansların ardından Meriç Soylu Ödülleri, Türkiye İş Bankası Müzesi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Kültür Sanat

Ayşegül Devecioğlu, Sait Faik ödülünü törenle aldı

Anatomi Dersi kitabıyla 69. Sait Faik Abasıyanık Hikâye Armağanı’na layık görülen yazarın ödülü Seçici Kurul Başkanı Doğan Hızlan tarafından takdim edildi.

Kültür Sanat

2023 Power Müzik Ödülü adayları

Power Müzik Ödülleri için oylama, müzik platformu PowerApp’te başladı. Ödül alacak isimler 12 kategoride müzik severlerin oylarına göre belirlenecek.

Kültür Sanat

Oğuz Tansel Çocuk Yazını Araştırma ödülü başvuru şartları açıklandı

Bilkent Üniversitesi Oğuz Tansel Türk Edebiyatı Araştırma Merkezi tarafından verilecek Çocuk Edebiyatı Araştırma armağanı için başvurular başladı. İşte katılım şartları ve ödül miktarı:

Kültür Sanat

2023 Sait Faik Öykü Ödülünü Ayşegül Devecioğlu kazandı

69. Sait Faik Hikâye Armağanı’nın bu yılki kazananı belli oldu. Ayşegül Devecioğlu’nun Anatomi Dersi adlı kitabı oy birliğiyle ödüle layık görüldü.

Kültür Sanat

İGA İstanbul Havalimanı Sanat Projeleri Yarışması son başvuru tarihi uzatıldı

İGART Sanat Projeleri Yarışması için son başvuru tarihi 16 Haziran’a kadar uzatıldı