Güncel

Türkiye, Grekoromen'de Polonya'dan 8 madalya çıkarttı

Türk Grekoromen Milli Takımı, Polonya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 3'ü altın toplam 8 madalya kazanarak Avrupa ikincisi oldu.

Türkiye, Grekoromende Polonyadan 8 madalya çıkarttı

Polonya'nın Başkenti Varşova'da 7 gün süren şampiyonada, grekoromen stil müsabakaları sona erdi. Türkiye'nin Milli sporcuları, şampiyonada 3 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya elde etti.

Türkiye Grekoromen Milli Takımı'nın Avrupa ikincisi 

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamada, 5 madalya kazanan Grekoromen Milli Takımı'nın Avrupa ikincisi olduğu belirtildi.

Grekoromen stilde Rıza Kayaalp altın, Ekrem Öztürk, Yunus Emre Başar ve Kerem Kamal gümüş, Murat Fırat bronz madalyanın sahibi oldu.

Grekoromen stil 130 kilo finalinde Gürcü Iakobi Kajaia'yı 3-1 yenen Rıza Kayaalp, kariyerindeki 10. Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. En fazla Avrupa şampiyonluğuna ulaşan Türk sporcu unvanının sahibi olan Rıza, kendisine ait rekoru geliştirdi.

Milli takım, erkekler serbest stil müsabakalarını ise 2 altın ve 1 gümüş madalyayla tamamladı. Bu kategoride Taha Akgül ve Süleyman Atlı altın, Süleyman Karadeniz gümüş madalya aldı.

Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, Rus sporcu Sergei Kozyrev'i yenerek 8. Avrupa şampiyonluğunu elde etti. Taha, Avrupa güreş tarihinde serbest stilde en fazla Avrupa şampiyonu olan güreşçi unvanının da sahibi oldu.

Kadınlarda madalya sevinci yaşayamadık

Türkiye, Avrupa Şampiyonası'nda kadınlarda ise madalya kazanamadı.
 

Yorumlar