yesilcam

Medya ve Sinema-TV

Yeşilçam'ın ünlü sesi Jeyan Mahfi Ayral Tözüm vefat etti

Türkan Şoray, Filiz Akın, Belgin Doruk, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Emel Sayın, Gülşen Bubikoğlu ve Necla Nazır gibi çok sayıda ünlü ismi seslendiren dublaj sanatçısı ve oyuncu Jeyan Mahfi Ayral Tözüm 94 yaşında...

Medya ve Sinema-TV

Belgeselci Murat Pay: Yeşilçam Sineması Karagöz'ün etkisindeydi

Karagöz ile sinema arasındaki ilişkiye dair 'Karagöz ve sinema hakikaten birbirine çok yakın sanatlar' diyen Murat Pay, benzerlikleri şu şekilde aktardı.

Medya ve Sinema-TV

Ünlü senarist Safa Önal vefat etti

Yeşilçam'da filme çekilmiş 395 senaryosuyla Guinness Rekorlar Kitabı'nda yer alan usta senarist Safa Önal, 92 yaşında dünya hayatına veda etti.

Yaşam

Yeşilçam'ın süper kahramanı ölüm yıldönümünde anılıyor

Türk Sineması'nda Battalgazi, Kara Murat ve Malkaçoğlu rolleri ile gönüllere taht kuran usta oyuncu Cüneyt Arkın vefatının birinci yılında anılıyor

Medya ve Sinema-TV

Hülya Koçyiğit: Tarık Akan, adeta bir çocuk temizliğinde, saflığında bir insandı

Tarık Akan ile Yeşilçam'daki sinema yolculuğunu anlatan Hülya Koçyiğit, "Tarık Akan, adeta bir çocuk temizliğinde, saflığında bir insandı ve onunla iletişim kurmak çok kolaydı" dedi

Medya ve Sinema-TV

Ünlü Yıldız Cüneyt Arkın vefat etti

Türk sinemasının ünlü Yeşilçam çınarlarından Cüneyt Arkın ismi ile tanınan Fahrettin Cüreklibatur, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Medya ve Sinema-TV

Yeşilçam'ın efsane yıldızlarından Fatma Girik vefat etti

Türk Sinemasına unutulmaz damga vuran en ünlü 5 kadın oyuncu arasında yer alan usta sanatçı Fatma Girik, İstanbul'da 79 yaşında hayata veda etti.

Medya ve Sinema-TV

Ünlü oyuncu İlhan Daner vefat etti

Yeşilçam filmlerinin unutulmaz yardımcı karakter oyuncularından İlhan Daner 82 yaşında hayatını kaybetti.

Kültür Sanat

Yeşilçam Yıldızı Filiz Akın'dan mutluluk tavsiyeleri

İnsanın içinde tuttuğu önemli veya önemsiz şeyleri dışarı atmadıkça bunların çürüdüğünü söyleyen Akın, bunu aşmak için çok güvenilen biriyle ara sıra dertleşmeyi öneriyor.

Medya ve Sinema-TV

Yönetmen ve senarist Mehmet Dinler vefat etti

Cilalı İbo filmleri başta olmak üzere Yeşilçam'ın ses getiren filmlerine imza atmış yönetmen ve senarist Mehmet Ekrem Dinler, 94 yaşında hayatını kaybetti.

Kültür Sanat

Tarkan ve Karaoğlan olarak sevilen Kartal Tibet vefat etti

Yeşilçam’ın usta oyuncusu ve yönetmeni Kartal Tibet, İstanbul'daki evinde 83 yaşında vefat etti.

Yaşam

Yeşilçam'ın Zagor'una polis el uzattı

Yeşilçam'da Levent Çakır ismiyle Zagor karakterine hayat veren sinema oyuncusu Şükrü Ocak'ı eve götürecek yakını olmadığı için polisler yardıma koştu