yardim

Dünya

Gazze'de yardım faciası: 5 ölü

Savaş nedeniyle her gün onlarca insanın can verdiği topraklarda yardım dağıtımında meydana gelen inanılması zor kazada 5 Filistinli yardım kolilerinin altında can verdi.

Yaşam

Karsu, depremzedeler için topladığı yardımları anlattı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'teki depremlerde yakınlarını kaybeden ve memleketi Hatay'da yaraların sarılması için çalışan sanatçı Karsu, Hollanda'dan topladığı enstrüman bağışlarının ilginç öykülerini...

Yaşam

Metallica depremzedelere 250 bin dolar bağışladı

Dünyaca ünlü müzik grubu, Türkiye ve Suriye’yi sarsan depremlere kayıtsız kalmadı. Metallica, deprem bölgesine 250 bin dolarlık bağışta bulundu.

Dünya

Meksika'dan Türkiye'ye 100 ton insani yardım malzemesi gönderdi

Meksika'da, depremlerin ardından Türkiye için başlatılan uluslararası kampanya kapsamında toplanan 100 ton insani yardım malzemesi uçakla Adana'ya ulaştırıldı.

Yaşam

Şef Danilo Zanna depremzelere yardım için mutfakta

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'ya gelen İtalyan şef Danilo Zanna, afetzedeler için gönüllü ekibiyle mutfağa girdi.

Yurt

Deprem bölgesinde htiyaç duyulan malzeme listesi

İBB deprem bölgesindeki afetzedelere ulaştırılmak üzere ‘Afet Yardım Kampanyası’ başlattı. Yardımda bulunmak isteyen ler, ALO 153 ‘Deprem Hattını’ arayarak ihtiyaç listesi bilgisine ulaşabilirler.

Kültür Sanat

Özel tiyatrolara proje yardımı için müracaatlar başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca özel tiyatroların projelerine yapılacak yardımlar için başvurular başladı

Yaşam

Elazığ ve Malatya için 96 milyon yardım toplandı

AFAD, Elazığ ve Malatya için başlatılan kampanya kapsamında toplam 96 milyon 173 bin 557 lira yardımın toplandığını bildirdi.

Spor

Kardemir Karabükspor için yardım kampanyası açıldı

Ekonomik açıdan zor günler geçiren Spor Toto Süper Lig ekibi Kardemir Karabükspor için "Ateş, daha mavi yansın diye" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kültür Sanat

Amerika’yı selden İrlanda’yı kıtlıktan kurtardık

Aralarında Amerika, Fransa ve Almanya’nın da bulunduğu ülkelere, başları derde girdiğinde yardım eli uzatan Osmanlı Devletiydi.