vehbi-koc-vakfi

Moda

Mâzîden Âtîye Zarâfet sergisi

Latife Hanım, Mevhibe İnönü ve Afet İnan’ın elbiselerinin ilk kez bir arada sergilendiği Mâzîden Âtîye Zarâfet, Osmanlı Devleti'nin Son Döneminden Cumhuriyet’in İlk Yıllarına Kadın Kıyâfetleri sergisinde Atatürk'e özel...

Kültür Sanat

2023 Vehbi Koç Ödülü Genco Erkal ve Dostlar Tiyatrosu'nun oldu

Tiyatro sahnesinde 64’üncü yılını dolduran tiyatro sanatçısı Genco Erkal ve kurucularından olduğu Dostlar Tiyatrosu 22. Vehbi Koç Ödülü’ne lâyık görüldü.

bilimsel

Vehbi Koç Vakfı İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü verildi

Vehbi Koç Vakfı İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü’nün ilk sahipleri, Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin oldu.

bilimsel

21. Vehbi Koç Ödülü Ordinaryüs Profesör İvet Bahar'a verildi

2022 Vehbi Koç Ödülü’nün sahibi, öncülük ettiği hesaplamalı moleküler ve sistem biyolojisi çalışmalarıyla, hayat kurtaran farmakolojik ürünlerin geliştirilmesini sağlayan Ordinaryüs Profesör İvet Bahar...

Kültür Sanat

Sadberk Hanım Müzesi'nin el yazmalarına Amerika'dan destek

Bank of America’nın tarihi miras desteği bu yıl Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonundan Onüç Elyazması ve Tezhipli Hat Eserinin Konservasyon Projesine layık görüldü.

Kültür Sanat

Meşher eylülde kalıpları aşan bir sergi ile açılacak

Meymenet Han'da açılan Meşher'in ilk sergisi Kalıpları Aşınca; Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik örneklerini sergileyecek.

Kültür Sanat

Yazıda Ahenk ve Renk Sergisi sizi bekliyor

Yazıda Ahenk ve Renk Sergisi, 22 Aralık 2019 tarihine kadar, çarşamba günleri hariç her gün 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor.

Kültür Sanat

Yazıda Ahenk ve Renk sergisinden örnekler

Sadberk Hanım Müzesi, Vehbi Koç Vakfı’nın 50. kuruluş yıldönümünü kutladığı 2019 yılında, koleksiyonları arasından özel bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturuyor.

bilimsel

Erkekler kısırlık tehlikesiyle karşı karşıya

"50 yıl içinde erkeklerin çoğu normal yollarla çocuk sahibi olamayabilir"