ucak

Dünya

Türk Hava Yolları uçağı kuşa çarptı

THY uçağına iniş sırasında kuş çarptı

Fizik

Uçaklar yıldırımlardan nasıl korunuyor?

Bindiğiniz Uçağa Yıldırım İsabet Ederse Ne Olur? 1 milyar jul enerjinin siz yerden on kilometre yüksekte hapsolmuşken uçağa çarpması kulağa kâbustan farksız geliyor. Peki, durum gerçekten de o kadar korkunç mu?...

Dünya

Uçakta akrep sokan yolcu için firma 'üzgünüz' dedi!

Hindistan'da hava yolu şirketlerinin haşere skandallarına bir yenisi eklendi

Yaşam

Uçak yolcuları ne yapmalı, ne yapmamalı?

Uçakta koltuğu yatırmak bir hak mı lüks mü? Uçağa binerken neden yanınızda kalın giysiniz olmalı? Uçuş görevlilerinin rahatsız eden davranışlar neler?

Fizik

Uşaklar Doğudan Batıya giderken neden daha hızlıdır?

Bir uçak, Doğudan Batıya doğru uçarken, Batıdan Doğuya uçuşlarına göre niçin daha hızlı uçar?

Dünya

Hiçbir yere gitmeyen uçağın biletleri kapışıldı

Girişimci bir hava yolu şirketi, Koronavirüs salgını sebebiyle uçakla seyahat edemeyenlere 26 Mayıs Ay Tutulmasını havada görecek hiç bir yere gitmeyen uçak imkanı sağladı.

Teknoloji

Milli savaş uçağı dünya sahnesine böyle çıkacak

İlk kez Paris Airshow’da sergilenecek birebir ölçeklerdeki Milli Muharip Uçak'ın dış geometri modeliyle, motor yerleşimi, dahili silah yuvalarının yerleri, kokpit konsepti ana hatlarıyla görülebilecek.

Yaşam

Denize batırılan yolcu uçağına dalış yapıldı

Turizme katkı sunmak amacıyla Edirne'deki İbrice Limanı'nın 1 mil açığında dün batırılan Airbus A330 tipi yolcu uçağı, dalgıçlar tarafından deniz dibinde görüntülendi.

Teknoloji

Türkiye'nin en değerli markası Türk Hava Yolları oldu

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'ın araştırmasına göre 1,7 milyar dolarlık marka değeriyle Türk Hava Yolları "Türkiye'nin en değerli markası" seçildi.

Güncel

En ucuz uçak bileti ne zaman alınabilir?

En Uygun Uçak Bileti Pazar Günü Satılıyor. En ucuz yurt içi uçak biletleri Mart ayında satılırken, en pahalı yurt içi biletleri Ağustos ayında satıldı.

Ekonomi

Tatilin ilk günü hava yolunu 750 bin yolcu tercih etti

Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte milyonlarca kişi yola koyuldu. Tatilin ilk gününde hava yolunu yaklaşık 750 bine yakın yolcu tercih etti.

Ekonomi

Uçaklarda doluluk oranı yüzde 95'i aştı

Yaz dönemi, hac ve Kurban Bayramı nedeniyle uçaklardaki doluluk oranı iç hatlarda yüzde 95, dış hatlarda yüzde 90'ları buldu. Yolculara havalimanlarına erken gidin uyarısı yapıldı.