turk-mutfagi

Turizm

Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe hedeflerini anlattı

Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe, dernek aracılığıyla 10 yıldan beri 5 komite ile beraber hem Türk mutfağını hem de Türk ürünlerini tanıtmaya çalıştıklarını belirtti

Kültür Sanat

Anadolu Mutfağımızın Lezzetli ve Sağlıklı Reçeteleri uluslararası ödül kazandı

Sabri Ülker Vakfı Yayınları’nın neşrettiği, Sahrap Sosyal imzalı Anadolu Mutfağımızın Lezzetli ve Sağlıklı Reçeteleri kitabı, Yemek kitaplarının Nobel’i sayılan Gourmand Cookbook Awards özel ödülünü...

Teknoloji

LG'den tadarken kazandıran yarışma: Life's Good Restaurant

LG Electronics, hem mutfağını LG markalı ürünlerle donatmak hem de Bengi Kurtcebe'nin lezzetlerini tatmak isteyenleri Life's Good Restaurant yarışmasına çağırıyor.

Mutfak

Türk mutfağı'nın rakibi İtalya ve Çin

Minnesota Üniversitesi'nin 52 ülkenin restoran ve mutfak verileri incelendiği araştırmaya göre; Türkiye, İtalya ve Japonya'dan sonra dünyaya yemek ihraç eden üçüncü ülke.

Sağlık

Bitkilerin gücü adına sağlıklı yaşlanma taktikleri

Bitkilerin gücünden yararlanarak sağlıklı yaşlanmanın mümkün.

Mutfak

İnternetten en çok hangi yemekler sipariş ediliyor

Yemeksepeti ev yemekleri trendlerini açıkladı: Türkler ev yemeklerinden vazgeçmiyor. Gençler de artık ev yemeği tercih ediyor ve ille de kurufasulye diyor.

Mutfak

Komili Lezzet Seyahatnamesi anadolu tatlarını sunar

Anadolu lezzetlerini buluşturan Komili Lezzet Seyahatnamesi’nin ikincisi yayımlandı

Sağlık

Canan Karatay: Grip aşısı tehlikeli

Prof. Dr. Canan Karatay uyardı: Aşıların içinde alüminyum var. Alüminyum Alzheimer nedenidir. Aşı vurulmaya gerek yok. Bunun yerine D vitami kullanımı çok önemlidir.

Mutfak

Son 5 yılda yemek için turist sayısı arttı

Yemek turizminin geliştiğini belirten Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Tufan, dünyada gastronominin çok revaçta olduğuna ve büyük ilgi gördüğüne dikkati çekti.