tumor

Sağlık

Çocuklarda beyin tümörü sinyali olabilecek haller

Bulantı, kusma, baş ağrısı, gözlerde kayma, konuşma bozukluğu, el-kol koordinasyon bozukluğu, kol ve bacaklarda güç kaybı, denge problemleri ve okul başarısında düşüş varsa dikkatli olunmalı.

Yaşam

Ünlü oyuncu Hülya Duyar: Hayat insanı hep şaşırtıyor

Sağlık durumu hakkında bilgi veren Hülya Duyar, "Daha ne yaşayabilirim ki derken hayat muzipliğini yapıp yine şaşırtıyor ve bir şeyler kanıtlıyor bize" dedi.

Sağlık

Çocuklarda beyin tümörünün belirtisi olabilecek haller

Yürüme bozukluğu, kusma, baş ağrısı, beyne ait fonksiyon bozuklukları, kuvvet kaybı, görme bozukluğu, aşırı kilo alma ya da aşırı kilo verme ve aşırı su isteği tehlikeli sinyallerdir.

Diğer

Beyin tümörü konusunda bilinmesi gereken tıbbi gerçekler

Cep telefonu ve beyin tümörü arasında ilişki var mı? Baş ağrısı, bulantı, kusma, görme – konuşma - duyu ve yürüme bozuklukları, epilepsi nöbetleri beyin tümörü uyarıcısı mı?

Sağlık

Erkekler kanserden, kadınlar kalpten ölüyor

TÜİK 2017 yılı ölüm nedeni istatistiklerine göre, Türkiye'de geçen yıl 226 bin 166'sı erkek, 190 bin 657'si kadın olmak üzere, 416 bin 881 ölüm vakası gerçekleşti.

Güncel

Türkiye'de en sık görülen ölüm nedeni açıklandı

Ölüm nedeni istatistikleri açıklandı. Türkiye'de geçen yıl ölümlerin yüzde 39,7'sinin dolaşım sistemi hastalıklarından kaynaklandığı belirlendi.

bilimsel

Kanserli tümörleri yok edebilme umudu doğdu

Tümördeki "T-hücreleri" adı verilen bağışıklık hücrelerini harekete geçirmek, farelerdeki uzak metastazları (başka bölgelere sıçrayan tümör) dahi yok etti.

Bilim

T evresindeki kanser tümörlerini Türk bilim kadını araştıracak

Akciğer kanseri evrelemeleri "T", "N" ve "M" olmak üzere üç grupta sınıflndrılıyor. Türkiye'nin önemli kadın cerrahlarından Prof. Dr. Ayten Kayı Cangır, Uluslararası Akciğer Kanseri evreleme çalışmasında T Evreleme...