telefon

Ekonomi

Yurt dışından getirilen telefonlarda yeni dönem: İkinci cep telefonu getirmek yasak

Yolcu beraberinde hediyelik eşya statüsünde veya posta/hızlı kargo taşımacılığı yoluyla muafen veya vergileri ödenmesi suretiyle dahi cep telefonu getirilmesi artık yasal olarak mümkün değil.

Yurt

Abdurrahim Albayrak'ın telefon numarası ile dolandırıcılık yapıldı

Galatasaraylı ünlü işadamı Abdurrahim Albayrak'ın telefon numarasını kopyalayıp dolandırıcılık yapan 5 kişi yakalandı. Abdurrahim Albayrak dolandırıcıları yakalayan polislere teşekkür etti.

Teknoloji

Giyilebilir yapay zeka telefonu: Humane Ai Pin

Humane, yapay zeka destekli Ai Pin'i tanıttıç Cihaz, arama, mesajlaşma, fotoğraf çekme gibi pek çok işleve sahip. Ama asıl marifeti yapay zeka devreye girdiğinde ortaya çıkıyor.

Dünya

Telefonunun düştüğü barajın suyunu boşalttırdı

Hindistan'da bir hükümet yetkilisi, özçekim yaparken suya düşürdüğü telefonunu kurtarmak için barajı boşalttırdı.

Yurt

2023 yılında telefon ve internet faturaları daha kabarık olacak

Türkiye'de 2022 yılında 4 kişilik bir aile haberleşmeye 5,306 TL harcadı

Teknoloji

Cep Telefonlarındaki Alerjik Hastalık Tehlikesi

Özellikle, uzun süre el ve yüze temas eden nikel içeren telefon ve tabletler; kullanıcılarda kızarıklık, kaşıntı, kuruluk, kabarıklıklar, çatlamalar, pullanmalar ve ileri aşamalarda sızıntı ve kabuklanmalar...

Yaşam

Telefonu açınca neden alo diyoruz

Aslında cevabı çok basit. İngilizce konuşan ülkelerin kullandığı “Hello”nun Fransızca'daki kullanımı “Ha lo” bizim dilimizde “Alo”ya dönüşmüştür.

Teknoloji

Graham Bell'den bu güne telefonun evrimi

1876'da icat edilen telefon, bugün her türlü görsel, işitsel ve yazılı içeriğin iletilip alındığı bir platforma dönüşerek insan hayatının merkezi unsurlarından biri haline geldi.

Teknoloji

Telefon piliniz normalden hızlı bitiyorsa dikkat

Telefonunuz nasıl hacklenebilir? Telefonunuza saldırı yapıldığını nasıl anlarsınız? Telefonunuzun pili normalden daha hızlı bitiyorsa bu uyarılara kulak verin:

Teknoloji

Akıllı telefonlarda 2022 trendleri

2022 yılında akıllı telefonlarda aranan özellikler neler olacak?

Teknoloji

WhatsApp kullanamayacak telefon modelleri listesi

WhatsApp artık bu telefon modellerinde çalışmayacak. WhatsApp kullanmak isteyenlerin telefon modelleri hem Android hem iOS cihazların olduğu listede varsa, önce cihaz değiştirmeleri gerekiyor.

Teknoloji

Türkiye'nin uluslararası telefon kodu neden +36 iken +90 oldu?

Her ülkenin kendine özel uluslararası telefon kodu var. Türkiye’nin uluslararası telefon alan kodu +90. Peki kodun neden 90 olduğunu biliyor musunuz?