tekstil

Moda

Küllerinden doğan Efsane Renk Edirne Kırmızısı moda dünyasında

Osmanlı zamanında Edirne'de üretilen ve formülünün Fransa'ya götürülmesinin bir "casusluk" hikayesine benzetilmesiyle "efsane renk" olarak anılan Edirne kırmızısından kravat, fular, şalvar ve cepken gibi tekstil...

Moda

Moda akımlarının hızı tekstilde su kullanımını artırıyor

her yıl ortalama 79 milyar metreküp su kullanılan tekstil sektörü, hızlı moda akımıyla 2030'da 120 milyon metreküp su kullanabilir.

Dünya

Atacama Çölü moda dünyasının çöplüğü oldu

Moda ve ucuz çevrimiçi giyim mağazaları, satılmayan ve sezonu geçen giysileri. Şili’nin Atacama Çölü’ne attırııyor ve kumların ortasında sentetik tekstil çöplüğü oluşturuyor.

Kültür Sanat

Tekstil sanatçılarından Prof. Balkan Naci İslimyeli onuruna Açık Sergi

Akaretler'de Bilgili Sanat desteği ile Tekstil Tasarımcılar Derneği tarafından Prof. Balkan Naci İslimyeli onuruna açılan Açık Sergi’de, farklı disiplinlerden 11 sanatçının eserleri yer alıyor.

Kültür Sanat

Anadolu’nun Kadın Gücü Yarışması 'şanslı' tasarımları bekliyor

Kültürel Mirası Yaşatmak için Kadın Kooperatifleri ile İş birliği yapılarak kadın tasarımcıları desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmanın üçüncünde tema şans..

Kültür Sanat

Güncel Sanatta Minyatür sergisi Pera Müzesi’nde açıldı

Pera Müzesi’nin yeni sergisi “Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür” ziyarete açıldı.

Moda

Moda ve tekstil ürünleri dünyanın suyunu tüketiyor

Küresel ısınma dikkate alındığında moda ve tekstil ürünleri için kullanılan su miktarı dünyamız açısından son derece kritik.

müzik

2019 yılında yıldızı parlayacak 5 sektör

TOBB E-ticaret Meclisi Üyesi ve Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli'ye göre e-ticaret sektöründe 2019 yılında yükselişe geçecek 5 kategori var

müzik

Yeni çocuk tekstil markası: Phoca

Aslı Özdemir, Projemiz Hayat çatısı altında sosyal girişim markası Phoca'yı hayata geçirdi.