taksim

Yurt

Beyoğlu'na içi-dışı nostaljik bataryalı tramvaylar geliyor

Taksim ve İstiklal Caddesi’nin sembolleri arasında yer alan nostaljik tramvayların yerini elektrik enerjisi ile çalışan bataryalı tramvaylar alacak. Değişiklik dıştan bakınca pek anlaşılmazken İlk bataryalı tramvay...

Yaşam

Piyano çalan kurye herkesi kendine hayran bıraktı

Sipariş teslimatı yaptığı otelde çaldığı piyano ile sosyal medyada Türkiye'nin gündemine giren 19 yaşındaki Muharrem Can İncir, hayallerini anlattı.

Yurt

Taksim metrosunda raylara düşen 'sarhoş vatandaş' paniği yaşandı

Taksim Metro istasyonunda, alkollü olduğu için dengesini kaybederek raylara düşen yolcu nedeniyle seferler bir süre durdu.

Yurt

İstiklal Caddesindeki simitçi ve kestaneciler kaldırıldı

İstanbul Valiliği, terör saldırısının ardından Taksim İstiklal Caddesi'ndeki bulunan simitçi ve kestaneci tezgahlarını sokak aralarına çekti. .

Yurt

Taksim İstiklal Caddesi'nde patlama oldu: Ölü ve yaralılar var

Beyoğlu'nda henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle panik yaşanırken, ölen ve yaralananlar olduğu öğrenildi.

Yaşam

Kıbrıslı Kahraman Türk Kadını Amber İbrahimoğlu diktiği bayrağı müzeye hediye etti.

Kıbrıs'ta "Ya Taksim, Ya Ölüm" sloganının atıldığı yıllarda İngiliz yasağına meydan okumak için elde dikilen Türk bayrağı artık müzede.

Yaşam

İlhan İrem'in naaşı toprağa verildi

67 yaşındaki hayata gözlerini yuman ünlü müzisyen ve yazar İlhan İrem, gözyaşları ile son yolculuğuna uğurlandı. Bebek Camii'nde öğlen namazına müteakip cenaze namazı kılınan sanatçının naaşı Aşiyan Mezarlığı'nda...

Yurt

Taksim'e yapılmak istenen ilk cami planı

İşadamı Süleyman İshakoğlu'nun Taksim'e cami yaptırmak için hazırladığı proje 1980 darbesi nedeniyle uygulanamamıştı.

İslamiyet

Taksim Camisi ibadete açıldı

Taksim camii'nde ilk cuma namazı kılındı ve açılış töreni gerçekleştirildi.

İslamiyet

Taksim camisi açılıyor

Temeli 17 Şubat 2017'de atılan ve Mimarlar Şefik Birkiye ve Selim Dalaman imzasını taşıyan, Taksim Camisi açılış töreni, cuma namazının ardından gerçekleştirilecek.

Kültür Sanat

Taksim camisi açılmak için gün sayıyor

Taksim'e inşa edilen caminin kubbesinde Fatiha Suresi, kubbe kasnağında Al‐i İmran Suresi, orta kuşak yazısında Bakara Suresi ile Haşr Suresi ayetleri yer alıyor.

Kültür Sanat

Taksim Camisi açılış için gün saymaya başladı

Taksim'de temeli 17 Şubat 2017'de atılan caminin ince işçiliğinin yüzde 35'i tamamlandı. Taksim Camisi'nde çalışmalar aralıksız sürüyor.