sirket

Şirket

Türkiye İş Bankası'nın 3 senaryosu

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, bankalarının geleneksel şube sayısının 500’le sınırlı kalacağını söyledi.

Yurt

Türkiye'de son 6 ayda 10 bin yabancı ortaklı şirket kuruldu

En çok yabancı ortaklı şirket kurulan iller; İstanbul'u, Antalya, Bursa, Mersin Ardahan, Bitlis, Bartın, Çankırı, Gümüşhane ve Sinop olarak sıralanıyor.

Dünya

Jeff Bezos, Amazon CEO'luğundan ayrıldı

Amazon'da Jeff Bezos devri bitti. Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, şirketin 27'nci kuruluş yıl dönümünde üst yöneticilik görevinden ayrıldı. İşte Amazon'un yen CEO'su:

Teknoloji

Wi-Fi ağlarında şirketleri bekleyen 6 tehlike

İş yerlerini güvende tutmak için artık kapıları kilitlemek ve güvenlik kameraları yerleştirmek yeterli değil, Wi-Fi ağlarını da kontrol altında tutmak gerekiyor.

Teknoloji

ODTÜ'den teknoloji şirketlerine büyüme desteği

ODTÜ Teknokent, teknoloji odaklı şirketlerin büyümesi amacıyla yeni projesi SpeedUp Girişim Hızlandırma Programı'nı hayata geçirdi.

Teknoloji

Amazon bu hızla giderse gelirini ikiye katlayacak

Geliri 2021 yılının ilk üç ayında satışları yüzde 44 artarak 108,5 milyar dolara yükselen Amazon şirketi'nin net karı 8,1 milyar dolar oldu.

Güncel

Rekabet Kurumu 32 şirkete soruşturma açtı

Aralarında medya, bilişim, perakende ve gıda şirketlerinin olduğu 32 şirkete, Rekabet Kurulunca çalışanlara yönelik baskı ve anlaşmaları nedeniyle soruşturma açıldı.

Uzay

Virgin Galactic uçamadı Rocket Lab erteledi

Virgin Galactic'in yörünge altı test uçuşu başarısız oldu. Rocket Lab'ın uydu fırlatışı Güneş tutulması nedeniyle ertelendi

Teknoloji

Elektronik kağıt tabanlı esnek ekran geliştirildi

E Ink ve Plastic Logic bir araya gelerek ACeP teknolojisi tabanlı dünyanın ilk esnek ve renkli ekranını geliştirdi. Yeni ekranın gelecekte giyilebilir teknolojilerde kullanılması bekleniyor.

Uzay

NASA, Ay'dan Toprak Toplayacak Şirketlerden Birine Yalnızca 1 Dolar Ödeyecek

NASA, paylaştığı açıklamada Ay'dan toprak toplayacak dört şirketi ve bu şirketlere ödenecek para miktarını açıkladı. Şirketlerden birisinin alacağı para miktarıysa yalnızca 1 dolar olarak...

Teknoloji

Apple, 2 Trilyon Dolar Seviyesine Yaklaşarak Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu

Apple, 2 Trilyon Dolar Seviyesine Yaklaşarak Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu

Teknoloji

Peak Games rekor satışla ilk unicorn Türk Şirketi oldu

Türk Oyun Şirketi Peak Games, 1,8 Milyar Dolara Zynga'ya Satıldı ve Türkiye’nin ilk unicorn yani 1 milyar dolar üzerinde işlem gerçekleştiren girişimi olmayı başardı.