sinav

Ruhsal

Öğrenci ve velilerin sınav kaygısını azaltacak ipuçları

Ruhsal sağlığı doğrudan etkileyen kaygı durumu, çocukların akademik hayatını olumsuz etkiliyor. Özellikle öğrencilik döneminde en sık rastlanan sınav kaygısı, öğretmen ve aile baskısı gibi nedenlerle daha çok ortaya...

Yurt

Tarım ve Orman Bakanlığı 158 tarım ve orman uzman yardımcısı alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Resmi Gazete yayımlanan ilanına göre, alımlar, çeşitli lisans programlarından yarışma sınavıyla yapılacak.

Ruhsal

Sınav stresini artıran 10 olumsuz düşünce ve alternatifi

Psikiyatrist Uz. Dr. Esengül Ekici, sınav kaygısı ile baş etme yöntemlerini anlattı

Teknoloji

Tıp Öğrencilerinin Girdiği Sınavı Geçen Yapay Zekanın mantığı sorgulanıyor

Derin öğrenim modeli yardımıyla sınavı geçmeyi başaran yapay zeka, eğitim verilerinde her zaman gerçeğe dayalı kaynaklar bulunmadığından bazen gerçekle bağdaşmayan yanıtlar oluşturabiliyor.

Yurt

Prof. Dr. Erdem Canbay, İnşaat mühendisleri için uzmanlık sınavı önerdi

Tıp eğitimini örnek gösteren Canbay, bir doktorun yetişmesi için gereken 6 sene sonunda sadece pratisyen hekim olunabildiğine dikkat çekti.

Yurt

Diyanet sınavla 40 ilçe müftüsü alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, taşra teşkilatında açık bulunan pozisyonlar için yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre 40 ilçe müftüsü alacak.

Ruhsal

YKS’ye öncesi sınav kaygısını yok edecek 4 formül

Uzmanlar sınavlarda sakin kalabilmenin önemine dikkat çekerken, bir parça kaygının faydalı ama fazlasının zarar olduğunu belirtiyor. Peki fazla kaygıdan nasıl korunulabilir?

Mutfak

YKS'ye girecek öğrenciler nasıl beslenmeli

Sınav öncesi dikkat edilecek beslenme bilgileri ve sınavdan bir gün öncesi beslenme için öneriler

Yurt

DİB İhtisas Giriş Sınavı soru kitapçığı ve cevapları yayınlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 1 haziran 2022 tarihinde gerçekleştirdiği İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Yazılı Sınavı'nda sorulan soruları içeren soru kitapçığı ve soruların cevapları yayınlandı.

Yurt

Öğrencilerin sınav stresini azaltacak 10 öneri

LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrencilerin sınav stresini azaltıp başarıyı artırmalarını sağlayacak öneriler! Hem sınava girecek öğrencilere hem de ailelerine yararlı olacak önemli öneriler ve uyarılar

Ruhsal

Çocukları sınava girecek ailelerin dikkat etmesi gereken 10 önemli nokta

Sınav öncesi süreçte öğrencinin duygusal ihtiyaçlarının fark edilmesi hem sınav sürecine hazır oluşluğu hemde psiko-sosyal gelişimi açısından oldukça önemli.

Güncel

2022 KPSS Lisans başvuruları başladı

Kamu Personel Seçme Sınavı Lisans'ın (2022-KPSS Lisans) genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, alan bilgisi, öğretmenlik alan bilgisi oturumu başvuruları, 24 Mayıs-6 Haziran tarihlerinde alınacak.