restorasyon

Kültür Sanat

Olmaz olsun böyle restorasyon dedirten inşaat durduruldu

Muğla'nın Milas ilçesinde bir mekandaki restorasyon için başlatılan inşaat çalışmalarında antik mermer taşların devşirme malzeme olarak kullanıldığı tespit edildi.

Kültür Sanat

Restorasyonu biten Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası açılışa hazır

Eşsiz süslemeli taç kapılarıyla göz kamaştıran, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası'nın restorasyonu tamamlandı.

Kültür Sanat

Diyarbakır Surlarında Malta Haçlı lahit bulundu

Diyarbakır'ın tarihi surlarda yapılan restorasyon çalışmalarında arkeologlar üzerinde Malta Haçı sembolü bulunan lahit ortaya çıkardılar.

Kültür Sanat

Kalıntıların Şifası sergisi Zeyrek Çinili Hamamı'nda ziyarete açıldı

Kalıntıların Şifası sergisi, hamamın arkeoloji kazısına dönüşen 13 yıllık restorasyon sürecinden ilham alıyor. "Kalıntıların Şifası" sergisi 5 Kasım'a kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Turizm

Balıklıgöl'deki deprem hasarı onarılıyor

Şanlıurfa'daki Balıklıgöl'de restorasyon çalışmaları sürüyor.

Turizm

İstanbul Kız Kulesi'ne yeniden kavuştu

Restorasyonu sona eren İstanbul'un simge yapılarından Kız Kulesi, 11 Mayıs Perşembe günü 21.00'den itibaren ışık ve lazer şovuyla yeniden İstanbulluları selamladı.

Kültür Sanat

Sultanahmet Camisi Ramazan Bayramı'nda ibadete açılacak

2018'den beri restorasyonu devam eden Sultanahmet Camii, Ramazan Bayramı'nın ilk günü Cuma namazı ile yeniden ibadete açılacak.

Kültür Sanat

Minecraft oynayan birine versen bundan iyisini yapardı!

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde gerçekleşen restorasyon faciası, Türkiye'de bundan önce daha beterleri yapıldığı için çok da dikkat çekmedi. Tâ ki sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyünene kadar.

Kültür Sanat

Gülhane Parkı Sarnıcı restore edildi

Gülhane Parkı içinde uzun yıllar boyunca atıl kalan Gülhane Sarnıcı’nda, koruma ve restorasyon çalışmaları gerçekleştirildi.

Kültür Sanat

Atik Mustafa Paşa Camii'nde cehennem tasvirleri bulundu

İstanbul'un Ayvansaray semtinde Kristos Pantepoptes Kilisesi iken camiye dönüştürülen yapıda cehennem tasvirleri içeren freskler bulundu.

Kültür Sanat

Bursa saat kulesinin bozuk tarihi saati restore edildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 31 Ağustos 1905'te törenle açılan Tophane'deki saat kulesinin tarihi saatinin restorasyon sürecinin tamamlandığını açıkladı.

Yurt

Kastamonu'daki Şeyh Şaban-ı Veli Camisi restore edilerek ibadete açıldı

Kastamonu'daki Şeyh Şaban-ı Veli Camisi, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla ibadete açıldı.