piyano

Yaşam

Piyano çalan kurye herkesi kendine hayran bıraktı

Sipariş teslimatı yaptığı otelde çaldığı piyano ile sosyal medyada Türkiye'nin gündemine giren 19 yaşındaki Muharrem Can İncir, hayallerini anlattı.

Kültür Sanat

Zeytinburnu'nda Kültür Sanat Kursları kayıtları başladı

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nin, Zeytinburnu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle, 24 farklı dalda eğitim vereceği sanat kursları için kayıtlar başladı.

Kültür Sanat

Fazıl Say, Portreler opus 101‘i alkış topladı

Ünlü müzisyen ve usta piyanist Fazıl Say, Şarık Tara için piyano ve flüt için bestelediği Portreler adlı eserini İstanbul’da ilk kez ENKA Sanat’ta müzikseverlere icra etti.

Kültür Sanat

21. Antalya Piyano Festivali 11 Aralık’ta başlayacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin prestijli organizasyonlarından Uluslararası Antalya Piyano Festivali bu yıl 11-24 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

Kültür Sanat

İstanbul Oda Müziği Festivali Jussen kardeşler ile başladı

Ana tema, Doğa ve İstanbul olan festivalin ilk konserini piyanonun yıldızları Jussen kardeşlerin resitali ile başladı.

Kültür Sanat

Gülsin Onay: Annem gibi olmak istiyordum

Harika çocuk olarak nitelendirilen devlet sanatçısı Gülsin Onay, piyanoda dünyaca tanınan bir virtüöz olarak bugüne kadar 80 ülkede konser verdi.

Kültür Sanat

Piyanist Verda Erman anılacak

Dünyaca ünlü piyanist, devlet Sanatçısı Verda Erman, doğum gününde Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda anılacak.

Kültür Sanat

Bir piyanoyu aynı anda kaç kişi çalabilir? İşte rekor

Piyano çalarak rekor kırdılar. Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki Bale ve Müzik Okulu öğrencisi 20 kişilik grup, aynı anda bir piyanoyu çalarak bu alanda Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı.

Yaşam

20 kişi aynı anda aynı piyanoyu çaldı

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki Bale ve Müzik Okulu öğrencisi 20 kişilik grup, aynı anda bir piyanoyu çalarak bu alanda Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı.

Kültür Sanat

2017 Antalya Piyano Festivali’den muhteşem final

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen 18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin son konseri, klasik müziğin usta isimlerini bir araya getirdi.

Kültür Sanat

Antalya Piyano Festivali bugün başlıyor

18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, bugün başlıyor. Festival, bir kez daha klasik müzik, caz ve Flamenko dünyasından birçok müzisyeni müzikseverlerle buluşturacak.