opera

Kültür Sanat

İDOB Çocuk Korosu ve Çocuk Balesi kurslarına başvurular başladı

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdürmekte olan Çocuk Korosu ve Çocuk Balesi Kurslarında, yeni kursiyer alımı sınavı için başvurular başlıyor.

Kültür Sanat

İstanbul Opera Festivali, Mozart'ın eseri ile sona erdi

13. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenen "Saraydan Kız Kaçırma" operası ile son buldu.

Kültür Sanat

İstanbul Opera Festivali 7 Tenor konseriyle başladı.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "13. Uluslararası İstanbul Opera Festivali", Haliç Kongre Merkezi Açık Hava Sahnesi'nde "7 Tenor" konseriyle başladı.

Kültür Sanat

İstanbul Opera Festivali'ne hazırlanıyor

16-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek 13. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Haliç Kongre Merkezi Açık Hava Sahnesi'nde düzenlenecek "7 Tenor" konseriyle başlayacak.

Kültür Sanat

Midas'ın Kulakları operası Kral Midas'ın mekanında sergilendi

Kral Midas'ın saltanat sürdüğü Gordion Antik Kenti'nde ADOB, yeni sanat sezonununun açılışını Midas'ın Kulakları operasının prömiyeri ile birlikte yaptı.

Kültür Sanat

Efes Opera ve Bale Festivali başladı

Antik Çağ'ın gözdesi Efes Antik Tiyatrosu'nda sergilenen Carmen operası ile 4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali başladı.

Kültür Sanat

İstanbul Devlet Operave Balesi sezon açılışına hazır

İDOB'un 9 ve 11 Eylül'de Büyükyalı Fişekhane'de sanatseverlerle buluşturağı kolaj etkinlik, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleriyle gerçekleşecek.

Kültür Sanat

Aspendos Opera ve Bale Festivali 5 Eylül'de başlıyor

27. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce salgın kurallarına uyularak gerçekleştirilecek.

Kültür Sanat

İstanbul Uluslararası Opera Festivali'nde ne var, ne yok?

10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 2-3 Temmuz 2019 tarihlerinde Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek TURANDOT ile başlayacak.

Kültür Sanat

Devlet Opera ve Balesi'nin perdeleri yazın da kapanmayacak

Yaz ayında da perde kapamayacak, DOB, İstanbul, Efes, Aspendos ve Bodrum'da düzenlenecek uluslararası festivallerle faaliyetlerini sürdürecek.

Kültür Sanat

Samsun'a Çıkış'ın 100. Yılında Yeniden Doğuş Operası

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmasının 100. yılı için hazırlanan, operanın dünya prömiyeri, 16 Mayıs'ta İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak .

Kültür Sanat

Opera ya da Bale denince aklına ne geliyor yarışması

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda opera ya da bale denince aklına ne geliyor konulu resim yarışması düzenliyor.