kirsehir

Bilim

Kurutlu fosil yatağından fosil fışkırıyor

Hirfanlı Baraj Gölü'nün Kırşehir kıyılarındaki Kurutlu'da; gergedan, maymun, fil, zürafa, primat, at ve kedinin de aralarında olduğu 2 bine yakın hayvan fosili bulundu.

Yaşam

Kızı için canını ortaya koydu yılın annesi oldu

Kırşehir'de, pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan kızını kurtarmak için hayatını ortaya koyan anne Sinem Aydoğdu'ya yılın annesi ödülü verildi.

Kültür Sanat

Bozlaklar Neşet Ertaş'ın anısına söylendi

İkinci Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali'nin ilk gününde sanatçı Ferhat Göçer, Ahmet Yazgan, Aytuğ Özdemir ve Elif Buse Doğan bozlak ustasının sevlen türkülerini seslendirdi.

Yurt

Kırklareli, Sinop, Burdur ve Kırşehir'e yeni vali atandı

Osman Bilgin, Kırklareli Valiliğine; Köksal Şakalar, Sinop Valiliğine; Hasan Şıldak, Burdur Valiliğine; İbrahim Akın Kırşehir Valiliğine atandı

Yeniçağ

Tuz mağaraları solunum sorunları ve cilde şifa veriyor

Yrd. Doç. Dr. Mustafa Avcu, tuz terapisi önererek, tuz mağaralarının solunum problemleri ve bazı cilt hastalıklarında tedavi amaçlı değerlendirilebileceğini söyledi.

Kültür Sanat

Kırşehir Neşet Ertaş'ı unutmadı

Neşet Ertaş'ın kuruluşuna öncülük ettiği Kırşehir Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu da bozkırın tezenesinin sevilen türkülerini seslendirdi.

Kültür Sanat

Neşet Ertaş Kırşehir'de Kültür Sanat Festivali ile anılacak

Neşet Ertaş'ın oğlu, kızları ve kardeşlerinin de katılacağı festivalde, Türk halk müziği sanatçıları Neşet Ertaş türkülerini seslendirecek.