kayit

Teknoloji

Yurt dışından getirilen cep telefonlarının kayıt süresi uzatıldı

Türkiye'ye yurt dışından cep telefonu getiren Türk vatandaşların, 120 günlük kayıtsız kullanım süresi 180 güne çıkarıldı.

İslamiyet

2023 yılı Hac Kurası için kayıtlar başladı

2023 yılı hac kaydı ve güncelleme işlemleri bugün başlayacak. Vatandaşlar, bu işlemlerini 5-26 Ocak 2023 tarihleri arasında e-devlet üzerinden yapabilecek.

Kültür Sanat

Bandrol alan eser sayısı arttı

Süreli olmayan yayın bandrolü satışı 2020'de 433 milyon 213 bin 632 adet iken 2021'de 438 milyon 679 bin 864 adete yükseldi.

Yeniçağ

Ünlü psikolog Paul Bloom felaketlerle mücadeleyi öğretecek

Dünyaca ünlü psikolog Prof. Dr. Paul Bloom, Ruh Sağlığı Derneği'nin seminerine konuk olacak. Etkinlik, kayıt yaptıranlarca hem Türkçe hem İngilizce takip edilebilecek.

Yaşam

Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) sonuçlarına göre bir bölüme yerleşen öğrencilerin üniversitelere kayıt işlemleri 31 Ağustos'ta, elektronik ortamda ise 29 Ağustos'ta başlayacak.

Kültür Sanat

Ayasofya'nın akustiği kaydedildi

Müzisyen ve yorumcu Emre Yücelen ile ekibi tarafından gerçekleştirilen kayıt, 8 kamera ve 8 ses kayıt cihazı ile eş zamanlı yapıldı.

Yeniçağ

Capacity AVM'de anne ve bebekler birlikte yoga yapıyor

Anneler ve bebekleri, Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen Anne&Bebek Yogası’nda Zeynep Gözübüyük ile bir araya geliyor.

Güncel

Çiftçilere ÇKS'ya kayıt çağrısı

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne başvuru süresi 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

İslamiyet

2018 yılı Hac kayıtları başlıyor

Hacca gelecek yıl gitmek için ilk defa kayıt yaptıracaklar, işlemlerini 21-29 Aralık tarihlerinde gerçekleştirecek. Önceki yıllarda başvuruda bulunanların kayıt...