icisleri-bakanligi

Yurt

Müzeler artık muhtarlara ücretsiz

Muhtarlar müzeleri ücretsiz gezecekler

Yurt

Kademeli Normalleşme Genelgesine göre 1 Temmuz'dan itibaren neler yasak?

İçişleri Bakanlığı'nın kademeli normalleşmenin üçüncü etabını belirleyen genelgesine göre tüm iş yerleri ile sinemalar 1 Temmuz'dan itibaren tekrar açılacak.

Yurt

Seyahat İzin Belgesi alma zorunluluğu kaldırıldı

65 yaş üstü vatandaşlar artık belgesiz yolculuk edebilecek. Ancak yasak kararı bulunan gün ve saatlerde özel araçla yolculuk için Seyahat İzin Belgesi gerekli

Yurt

17 Mayısta Kademeli Normalleşme başlıyor

17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten itibaren uygulanacak Kademeli Normalleşme Tedbirlerine göre kimler sokağa çıkabilecek, nereler açık olacak?

Yurt

Tam Kapanma sürecinde kimlerin sokağa çıkabilecek

İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği Tam Kapanma Tedbirleri konulu genelgeye göre sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan yerler ve kişilerin listesi:

Güncel

Seyahat izin belgesi olmayanlara bilet satılmayacak

Tam kapanma Süreci Tedbirleri açıklandı. Genelgeye göre seyahat izin belgesi olmayanlara bilet satılmayacak, önceden rezervasyon yaptıranlara ayrıcalık yapılmayacak.

Yurt

Hafta Sonu ve geceleri sokağa çıkmak yasaklandı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00'den pazartesi 05.00'e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Yurt

LGS ve YKS günü 81 ilde sokağa çıkmak yasak

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre LGS ve YKS'nin yapılacağı günlerde 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

Yurt

6-7 Haziran'daki sokağa çıkma yasağı iptal edildi

14 büyükşehir ve Zonguldak için İçişleri Bakanlığı'nca ilan edilen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından iptal edildi.

Yurt

Toplu ulaşımda yüzde 50 yolcu sınırlandırması kaldırıldı

Koronavirüs salgınında vaka sayısındaki düşüşle Bilim Kurulunun talimatları doğrultusunda toplu ulaşım araçlarında daha önce belirlenen standartlar yeniden düzenlendi.

Yurt

Lokanta, restoran, kafe, pastane, kahvehane, çay bahçeleri için genelge yayınlandı

1 Haziran'da açılmaya hazırlanan lokanta, restoran, kafe gibi iş yerleri ile park, piknik alanları, mesire yerleri ve giyim pazarlarıyla ilgili İçişleri Bakanlığı genelgesi yayımladı.

Yurt

Nüfus müdürlükleri YKS'ye girecek öğrenciler için açılacak

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili ek genelge gönderdi ve nüfus müdürlüklerinin 18- 19 Mayıs 2020 tarihlerinde açık kalmasını istedi.