gezegenler

Uzay

Aslında düz Dünya bir zamanlar gerçekmiş: Gezegenler doğarken daha yassı oluyor

Neredeyse tüm insanlar gibi gökbilimciler de gezegenlerin hepsini küresel olarak düşünüyordu. Ancak yapılan gezegen oluşum simülasyonu genç gezegenlerin daha yassı ve kurabiye ya da bonibon şekerleri gibi...

Uzay

Uranüs ve Neptün gezegenlerinin gerçek renkleri saptandı

Bugüne dek çekilen resimlerde masmavi tona sahipmiş gibi görünen Neptün ile yeşilmiş gibi görünen Uranüs'ün gerçek renklerinin soluk yeşilimsi mavi ton olduğu belirlendi

Xfiles

Güneş sisteminde bir gezegen daha olsaydı, ne olurdu?

Yapılan deneyler Dünya’daki yaşamın gezegenlerin Güneş etrafında oluşturduğu narin dizilim sayesinde mümkün olduğunu gösteriyor. Hepsi karmaşık bir saatin parçaları gibi çalışıyor.

bilimsel

Yılın son günü gökyüzünde 8 gezegen birden görünecek

31 Aralık 2022 tarihinde 5'i çıplak gözle, 3'si teleskopla olmak üzere Güneş sistemi'nin 7 gezegeni aynı anda gökte görülebilecek, Dünya'nın uydusu Ay da onlara eşlik edecek.

Yeniçağ

Astrolojik gizemler kitabı Picatrix'te Gezegensel Ritüel Kıyafetleri

Okultizm Uzmanı Yazarımız Ferda Ercan Uyulan, "Yedi Gök Cisminin Hakimiyet Alanları ve Gezegensel Ritüel Kıyafetleri" başlıklı yazısında sizleri Misaller Alemi'nde seyahate çıkartıyor.

Uzay

Hangi gezegen hangi renkte görünüyor?

Güneş Sistemi’ni oluşturan gezegenlerin her birinin kendine özgü bir renk taşıyor. Peki, gezegenlerin renkleri neden farklıdır? Hangi gezegen hangi renkte ve neden o renkte görünüyor?

Astroloji

Retro Mars ve Satürn karesinin astrolojik etkileri

Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı'na göre, astroloji verilerine göre Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak Burçları için Harekete Geçme Vakti!

Yeniçağ

Astrolojide gezegenlerin tılsımlı yüzükleri

Astrolojik doğum haritanızda zayıf durumda kalmış görünen gezegenleri güçlendirmek mümkün mü?

Astroloji

Astrolog Bengü Kadakal Karagül'ün 2019 astroloji öngörüleri

Astrolog Bengü Kadakal Karagül, 2019 yılında astrolojik konumların burçları nasıl etkilediğini yorumladı.